Šumadija „vozi“ po planu

Fudbaleri Šumadije (crno-beli dresovi) dobrom igrom osvojili su važne bodove i popravili plasman na tabeli

Fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja danas su zabeležili četvrtu prolećnu pobedu (2:0) protiv iskusne ekipe Mokre gore iz Zubinog Potoka sa Kosova. Bio je to susret 20. kola Srspske lige „Zapad“, u kojem je Šumadija 1903 nastavila uspešnu seriju i ostvarila treću pobedu u nizu.

Ekipa sa Bubnja, koju od ove polusezone uspešno vodi novi trener Miroslav Stakić, i danas je, kao i na prethodnim utakmicama, pokazala izuzetnu borbenost i sigurnost na terenu, imala je kontrolu utakmice i postigla dva pogotka protiv veoma dobre ekipe Mokre gore, što joj je donelo nove bodove i skok na tabeli.

Kragujevački srpskoligaš brzo je došao u vođstvo. Već u četvrtom minutu bilo je 1:0 za Šumadiju 1903. Posle brze akcije Kragujevčana, u kaznenom prostoru gostiju kapiten Baščarević je oborio Živadinovića i sudija Nikola Stojanović iz Kraljeva pokazao je na belu takčku. Siguran sa 11 metara bio je iskusni Đurđević i doneo rezultatsku prednost domaćoj ekipi.

U 20. minutu Vlašić je pokušao iz slobodnog udarca da poveća rezultat, ali je golman gostiju bio siguran. Pet minuta kasnije uzvratila je ekipa Mokre gore odličnim udarcem Bešovića sa 16 metara, međutim, golman Šumadije 1903 Nastić je bio na mestu i sprečio izjednačenje.

Domaći tim imao je šansu da udvostruči prednost u 30. minutu, ali se Petrović nije snašao na nekoliko metara od gola protivnika i njegov udarac je izblokiran.

I početak drugog poluvremena pripao je domaćem timu, koji je jako brzo povećao vođstvo na 2:0. Bila je to munjevita akcija preko desnog krila mladog novajlije Đurovića i beka Todorovića, koji je ubacio loptu pred gol gostiju, a Živadinović sproveo u mrežu i matirao golmana Đorđevića.

Domaći tim imao je lepu priliku u 63. minutu da i treći put zatrese mrežu gostiju, ali je rezervista Đukić iz blizine šutirao u ruke protivničkog golmana.

U finišu današnjeg susreta na Bubnju, ekipa Mokre gore je za dva minuta dva puta ozbiljno pripretila, ali na sreću domaćina bez uspeha. Bek gostiju Milojević je u 85. minutu sa sedam-osam metara glavom loptu poslao pored stative, a samo minut kasnije udarac Radojevića golman Nastić je uspeo paradom da zaustavi i otkloni opsnost po svoj gol.

U poslednjem minutu današnje utakmice još jednom je dobro intervenisao golman Šumadije 1903, kada je kratku povratnu loptu Božovića izbio ispred Sedlarevića i doprineo tome da se susret završi pobedom domaćina od 2:0, što su gledaoci na dobro popunjenim tribinama na Bubnju pozdravili aplauzima.

ŠUMADIJA – MOKRA GORA 2:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 250.
Sudija: Nikola Stojanović (Kraljevo).
Pomoćnici: Slobodan Starčević i Milica Aleksić (oboje iz Gornjeg Milanovca).
Strelci: 1:0 Đurđević u 4. (iz jedanaesterca), 2:0 Živadinović u 50. minutu.
Žuti kartoni: Petrović, Vukojičić, Božović (Šumadija 1903), Baščarević, Radojević (Mokra gora).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Božović, Petrović, Dobrić (od 85. Marić), Đurđević, Živadinović, Vukojičić (od 57. Urošević), Đurović (od 58. Ljujić).

MOKRA GORA: Đorđević, Đaković, Milojević, Baščarević, Mihajlović, Voštić, Radojević, Sedlarević, Slavković (od 57. Živić), Bešović (od 53. Milosavljević), Karamatić.

Danas je odigrano još pet susreta 20. kola Srpske lige „Zapad“ i svi rezultati su išli na ruku Radničkom 1923, koji nastoji da zadrži prvu poziciju na tabeli, iako će se sutra u 11 časova sastati sa Jedinstvo Putevima na stadionu u Krčagovu kod Užica. Drugoplasirana ekipa Budućnosti Krušik, koja zaostaje bod za srpskoligašem sa „Čika Dače“, danas je izgubila na gostovanju od Smedereva sa 1:2, a Šapine su osvojile samo bod u duelu sa Karađorđem u Topoli, igrajući bez pogodaka, i sa 38 bodova, koliko ima i valjevski srpskoligaš, ostale su na trećem mestu.

Ekipa Zlatibora je u Čajetini pobedila Polet iz Ljubića sa 3:0, Mihajlovac je bio uspešniji u Loznici (2:1), a istim rezultatom Sloga je u Kraljevu pobedila ekipu FAP-a.

Sutra, od 11 časova, Radnički 1923 gostuje Jedinstvo Putevima na stadionu u Krčagovu kod Užica, dok se u Novom Pazaru sastaju Jošanica i Železničar iz Lajkovca.

Sa 23 boda, Šumadija se sa 14. mesta preselila na 11. poziciju, sa istim brojem bodova koliko imaju i Mokra gora i Polet iz Ljubića.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje FAP- u u Priboju.