Šumadiji pehar, Arsenalu bodovi

FK-Sumadija

Fudbaleri Šumadije 1903 su novi članovi Srpske lige „Zapad“. Jedan od najstarijih klubova u Srbiji tako se ponovo vratio na srpskoligašku scenu, nakon punih šest godina. Tom prilikom im je pre meča sa gradskim rivalom Arsenalom na Bubnju uručen pehar namenjen pobedniku Zone „Morava“ za ovu sezonu.

Sam rezultat meča bio je u drugom planu za fudbalere sa Bubnja, budući da im bodovi protiv gradskog rivala nisu značili puno. Samim tim je trener Stašević pružio priliku mlađim i igračima sa manjom minutažom.

Fudbaleri Arsenala su bili motivisaniji i slavili na kraju sa 2:1 (1:1), golovima Stevića i Prodanovića, dok je jedini gol za domaće postigao Marković. Na taj način su Paliluci ostali u igri za opstanak, ali u poslednjem kolu zavise od rezultata direktnih rivala, pre svega Rudara iz Baljevca.

Vredi napomenuti i pobedu Slavije u ovom kolu, koja je na svom terenu u Bresnici savladala Polet iz Trbušana sa 1:0, golom koji je postigao Ristić u 16. minutu meča, dok je Vodojaža savladala Omladinac sa 2:1.

Šumadija će, dakle, u viši rang, budući da kolo pre kraja prvenstva ima tri boda više od drugoplasirane Mokre Gore, uz bolji međusobni skor. Ostaje pitanje borbe za opstanak, gde je još uvek sve otvoreno.

Karađorđe (R) – Tutin 3:1

U poslednjem, 30. kolu, Šumadija gostuje Omladincu u Novom Selu, Arsenal dočekuje Dragačevo i ima imperativ pobede u tom duelu, Vodojaža gostuje Poletu u Trbušanima, dok Slavija ide na noge Takovu u Gronji Milanovac.

Izvor: Željko Marinković