Šumadijin ples na Bubnju

Šumadinci ubedljivi protiv Šapina (Foto: iz arhive)

Pred oko 300 gledalaca na Bubnju, fudbaleri Šumadije 1903 održali su pravi čas fudbala ekipi Šapina u 18. kolu Srpske lige Zapad. Kragujevčani su slavili sa 3:1 (2:0) i došli do važna tri boda u borbi za osptanak.

Šumadinci su briljirali, naročito u prvih 45 minuta i gosti iz Šapina, koji su na Bubanj stigli sa epitetom favorita, mogli su da pretrpe pravu rezultatsku katastrofu.

Mrežu gostiju načeo je nekadašnji omladinac Radničkog 1923 i Čukaričkog, Filip Đurović, koji je u 23. minutu iskoristio dobar prodor i asistenciju Strahinje Uroševića da dovede domaći tim u vođstvo.

U finišu prvog dela igre Nenad Đurđević je nakon odlične dubinske lopte Vukoičića i sigurnog prijema lako matirao golmana Šapina Nikolića za vođstvo Šumadije od 2:0.

Nenad Đurđević, dvostruki strelac u duelu sa Šapinama (Foto: M. Jovičić)

U 50. minutu istakao se domaći čuvar mreže Nastić, koji je uspešno zaustavio pokušaj Banjca, da bi osam minuta kasnije Đurđević po drugi put na utakmici matirao gostujućeg čuvara mreže Nikolića, nakon što je munjevito reagovao na jedan odbitak.

Gosti su do kraja utakmice uspeli samo da ublaže poraz preko Sremčevića.

ŠUMADIJA 1903 – ŠAPINE 3:1 (2:0)

Gledalaca: oko 300.
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak)
Pomoćnici: Nebojša Savić i Nenad Petrović (obojica iz Užica)
Strelci: 1:0 Đurović u 23, 2:0 Đurđević u 44, 3:0 Đurđević u 58, 3:1 Sremčević u 70. minutu.
Žuti kartoni: Urošević, Đukić (Šumadija 1903), Nikolić (Šapine)

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Božović, Petrović, Jovović, Đurđević, Urošević (od 65. Živadinović), Vukojičić (od 86. Ljujić), Đurović (od 70. Đukić). Trener: Miroslav Stakić.

ŠAPINE: Nikolić, Marković (od 62. Ognjanović), Rakić, Jovanović, Stević, Sremčević, Gordić, Živanović, Banjac (od 75. Vukanović), Mastilo (od 67. Slavković), Pantić. Trener: Andrija Ferlež.

Šumadija je ovim trijumfom smanjila rezultatski zaostatak za svojim rivalima u borbi za opstanak. U narednom kolu četu Miroslava Stakića očekuje derbi začelja sa Železničarom u Lajkovcu.