Šumadinci sa desetoricom odolevali do 75. minuta

Kategorija: Fudbal

Peti poraz ove sezone pretrpeli su fudbaleri kragujevačke Šumadije 1903, i to na gostovanju ekipi Zlatibora u Čajetini u vanrednom, desetom kolu Srpske lige Zapad. Iako brojčano oslabljeni usled isključenja Jovovića u 63. minutu, Šumadinci su odolevali na „Švajcariji“ sve do 75. minuta, kada je Mladenović prelepim pogotkom odlučio pobednika ovog susreta.

Ekipa trenera Miroslava Stakića je nakon pobede nad Jedinstvo Putevima na Bubnju proteklog vikenda, znatno rasterećenije otputovala u Čajetinu na duel sa jednim od vodećih timova Srpske lige Zapad. Zlatiborcima je pripadao epitet favorita „na papiru“, ali su ga na terenu opravdali uz dosta muke, iako su bili dominatniji rival tokom svih 90 minuta.

Igrao se 18. minut kada su domaći u dva navrata ozbiljno zapretili. Prvo je Nikačević pokušao glavom nakon centaršuta Stojanovića, ali je Pešić dobro intervenisao, a već u sledećem napadu iskusni Borko Veselinović šutira sa 14-15 metara u bliži ugao, međutim, ponovo se istakao golman Šumadije 1903.

Bile su to ujedno i dve najozbiljnije prilike Čajetinaca da dođu u vođstvo tokom prvog poluvremena, koje je okončano bez golova.

I nastavak utakmice nije doneo neke epohalne promene u igri oba tima. Zlatiborci su diktirali tempo, imali terensku inicijativu, ali su teško ulazili u šanse.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu beležimo u 50. minutu. Nikačević je uputio opasan centršut sa desne strane u peterac gostiju, ali tamo Ćirović nije uspeo da na vreme stigne do lopte. Odmah potom i Mladenović nakon kornera ne uspeva da ubaci loptu u mrežu.

U 58. minutu Lazović je oprobao udarac sa dvadesetak metara, a lopta je završila pored gola.

Veliki hendikep zadesio je Šumadince u 63. minutu. Nakon kraće verbalne rasprave, Jovović je odgurnuo rukom Pavlovića i zaradio direktan crveni karton.

Brojčano slabiji, fudbaleri Šumadije 1903 odolevali su sve do 75. minuta, kada je Mladenović sjajnim udarcem sa nekih 14 metara, iskosa sa desne strane, fudbalskim žargonom rečeno „ubio pauka“ i doneo svom timu toliko željeno vođstvo.

Do kraja utakmice domaći su mogli i do drugog gola, ali Pavlović, Ćirović i Đurić nisu bili precizni u završnici.

ZLATIBOR – ŠUMADIJA 1903  1:0 (0:0)

ČAJETINA
Stadion: „Švajcarija“
Sudija: Nikola Stojanović (Kraljevo)
Pomoćnici: Mladen Krasić (Smederevska Palanka), Miljana Nikolić (Topola)
Strelac: Mladenović u 75. minutu za Zlatibor
Žuti kartoni: Đurović (Šumadija 1903), Cvetković, Đurić (Zlatibor)
Crveni karton: Jovović u 63. minutu (Šumadija 1903)

ZLATIBOR: Divac, Miličić, Marjanović, Mitrović, Stanić M. (od 46. Lazović), Ž. Stanić, Nikačević (od 70. Đurić), Pavlović, Mladenović, Veselinović (od 46. Cvetković), Ćirović. Trener: Vladimir Mudrinić

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Todorović, Andrić (od 77. Arsenijević), Jovović, Milosavljević, Nedeljković (od 46. Vučićević), Aleksić, Đorđević, Pantić, Đurović (od 73. Aksentijević), Đukić. Trener: Miroslav Stakić

Već za vikend fudbalere Šumadije 1903 očekuje utakmica 11. kola protiv Tutina na Bubnju.