Šumadinci „voze“ po planu – stvaraju tim i pobeđuju (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Šumadije postigli dva gola, a mogli i ubedljivije da pobede

Trećom uzastopnom pobedom (2:0) u susretu sa Karađorđem  iz Ribnice, fudbaleri Šumadije 1903 nastavljaju uspešnu seriju u novoj sezoni. Ekipa Sušice podelila je bodove u Grošnici sa Novim Pazarom 1928, igrajući 1:1.

Fudbaleri Šumadije 1903 odigrali su čvrsto u odbrani, borbeno i poletno, što je materijalizovano sa dva pogotka za treću uzastopnu pobedu na startu ove sezone. Ekipa koju vode iskusni trener Slobodan Stašević i njegov pomoćnik Željko Vasić, kombinovana sa mladim igračima Apolona 4, iz utakmice u utakmicu stiče iskustvo i snagu, što uliva poverenje da će voditi trku za vrh tabele i povratak u Srpsku ligu.

Kragujevački zonaš od početka je krenuo napadački brzim akcijama preko levog boka i centaršutevima, gde se isticao brzonogi Dejan Knežević. U 10. minutu Miloš Živanović je propustio veliku šansu da dovede domaćina u vođstvo. Posle centaršuta sa leve strane, „dvojka“ Kragujevčana na drugoj stativi sa dva-tri metra šutirao je u ruke golmana Ribničana. Sličnu grešku napravio je i Filip Aleksić pet minuta kasnije, kada je sa ivice peterca glavom loptu poslao u ruke golmana Milojkovića

Ipak, u 22. minutu mreža Karađorđa se zatresla. Idealan centrašut sa desne strane iskoristio je Knežević na drugoj stativi i iz dosta teške pozicije levicom zahvatio loptu sa dva-tri metra i doveo Šumadiju 1903 u vođstvo od 1:0, što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U nastavku izabranici trenera Staševića nastavili su svoju brzu igru preko krilnih pozicija. U 58. minutu, posle akcije preko leve strane, Knežević je ubacio loptu u protivnički peterac, gde je najsnalažljiviji u gužvi bio Miloš Đorđević i iz blizine povisio rezultat 2:0 za domaćina.

Drugim pogotkom za Šumadiju Miloš Đorđević je overio pobedu protiv Ribničana

I posle uvećanja prednosti igrači Šumadfije 1903 nastavili su sa ofanzivnom igrom. U 63. minutu ponovo se istakao golman gostiju Milojković, koji je nogom uspeo da zaustavi šut mladog rezerviste Lazara Đurovića iz neposredne blizine.

U finišu utakmice prava opsada gola gostiju, ali pogotka nije bilo. Dve šanse propustio je bek Ivan Živanović, koji je u 82. minutu pogodio i stativu.

Fudbaleri Karađorđa odigrali su čvrsto u odbrani, ali nisu našli rešenje za centaršuteve domaćih igrača sa krilnih pozicija. Jednu od retkih prilika za gol Ribničani nisu iskoristili u 88. minutu. Ubačenu loptu sa leve strane prihvatio je Janković i glavom dobro šutirao sa nekoliko metara pod prečku, ali je golman Aleksa Pešić izvanredno reagovao i paradom sprečio pogodak.

Ekipa Karađorđa dobro je odigrala na sredini terena, ali je izgubila bodove

Ovom pobedom Šumadija 1903 je pokazala da ostvaruje svoje ciljeve. Podmlađena ekipa pokazuje veliku želju i borbenost u toku cele utakmice da u kolektivnoj igri dođe do pobede. Šumadinci tako stvaraju tim sa prepoznatljivom igrom i beleže pobede, što je bio cilj od starta ove sezone.

ŠUMADIJA 1903 – KARAĐORĐE (Ribnica) 2:0 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Siniša Bacić.
Pomoćnici: Miloš Nikolić, Filip Popović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Knežević u 22. i Đorđević u 58. minutu.
Žuti kartoni: Šarac, Bunjak, Čamagić (Karađorđe).

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Živanović, Slavković, Vranić, Kočanović, Milosavljević, Stefanović, Šapić, Aleksić ( od 67. Đurović), Đorđević (od 80. Nenadić), Knežević (od 69. Savić).

KARAĐORĐE: Milojković, Arsenijević, Andrić, Urošević (od 69. Ivanović), Šarac, Bunjak, Čamagić, Županjac, Vujisić, Jablanović (od 46. Čolović), Denić (od 46. Janković).

Posle remija u Raški, fudbaleri Sušice su u susretu sa Novim Pazarom 1928 na igralištu u Grosnici, gde su bili domaćini, izbegli poraz u poslednjem minutu igre. Gosti su poveli pogotkom Sulejmanovića u 51. minutu, posle četiri neiskorišćene šanse Sušičana u prvom poluvremenu. Udarcem sa 16 metara Stefan Božović je izjednačio u 90. minutu i Sušici obezbedio peti bod u ovoj sezoni i zadržavanje mesta u gornjem delu tabele.

U subotu su odigrana još dva susreta 3. kola Šumadijsko-raške zone. Sloga je u Kraljevu pobedila Bana iz Raške 3:0, a Apolon 2018 u Kovačima ekipu Šumadije iz Toponice 2:1. Danas Vodojaža u Grošnici od 16 časova dočekuje Goč, Gruža je gost Reala u Podunavcima, a Polet se u Ratini sastaje sa Trepčom.

U narednom kolu Šumadija 1903 putuje u Rašku na duel sa Banetom, a Sušica se u Vrnjačkoj Banji sastaje sa Gočom.

Tekst i foto: M. Jovičić.