Šumadinke kolo vode

jelena-miloradovic
Jelena Miloradović dobrom igrom i  sa dve asistencije doprinela pobedi Šumadije 1903

U 10. kolu Prve  lige Srbije za žene fudbalerke Šumadije 1903 juče su u Jagodini savladale istoimenu ekipu sa 2:1 i potvrdile visok plasman. Iako su domaće igračice prve bile u vođstvu, Kragujevčanke su uspele da preokrenu rezultat u svoju korist i ostanu na vodećoj poziciji sa istim brojem bodova, ali boljom gol-razlikom od  najvećeg konkurentom za viši rang Superligu Obilića iz Beograda.

Susret u Jagodini, odigran na pomoćnom terenu gradskog stadiona, domaći tim je bolje počeo utakmicu i već u 10. minutu došao do prednosti od 1:0. Bio je to centaršut pred gol Šumadije 1903, gde se najbolje snašla Veljkovićeva i iz blizine glavom poslala loptu u mrežu pored nemoćne Pantićeve. Međutim, ovaj pogodak kao da je bio dodatni motiv fudbalerkama sa Bubnja, koje su se brzo oporavile od malog šoka i igru preuzele u svoje ruke. Odigrale su sigurno u odbrani i sa brzim kontranapadima nagovestile da se neće predavati, iako su za protivnika imale ekipu koja je želela pobedu po svaku cenu u borbi za visok plasman. Uspele su u prvom poluvremenu da postignu dva gola, što se pokazalo da je bilo dovoljno i za važnu pobedu, šestu po redu u ovoj sezoni.

U 25. minutu, posle akcije po desnoj strani šutirala je Jelena Miloradović, jedna od najraspoloženijih u redovima

Šumadinki, lopta odbijena došla  je do Živkovićeve, koja je preciznim udarce iznad linije 16 metara šutirala pod prečku i izjednačila na 1:1.

Neposredno pred odlazak na odmor Milica Pavlović je uspela da preokrene rezultat u korist Šumadije 1903. Opet je proboj bio po desnoj strani i asistencija Miloradovićeve, koja je ubacila loptu pred gol Jagodinki, gde se našla Pavlovićeva i iz prve savladala domaćeg golmana Ivanu Miletić.

U nadmoćnijoj igri kragujevačke fudbalerke imale su još dve prilike kod rezultata 0:0, koje nisu iskoristile  Katarina Milosavljević i Živkovićeva, dok su igračice Jagodine pokušavale iz prekida da ugroze Pantićevu.

Drugo poluvreme odigrano je pod velikom tenzijom domaćih fudbalerki, koje su želele da izjednače i dođu do preokreta rezultata, ali je odbrana Šumadije 1903 izdržala da sačuva stečenu prednost iz prvog poluvremena i osvoji važne bodove koji su joj omogućili da  sačuva vodeću poziciju.

JAGODINA – ŠUMADIJA 1903 (ŽENE) 1:2 (1.2)

Pomoćni teren stadiona u Jagodini .
Gledalaca:100.
Sudija: Jelena Ristić.
Pomoćnici: Jelena Međedović i Aleksandra Stojanovac (sve tri iz Beograda)
Strelci: Veljković u 10. za Jagodinu, a Živković u 25. i Pavlović u 43. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Ašanin, Šaponjić, Miletić (Jagodina), Miloradović, Ilić (Šumadija 1903)

JAGODINA: I. Miletić, Matić, Ašanin, Milenović, Racić, S. Miletić, Petrović (Karabaš), Vasić, Veljković, Šaponjić, Jovanović.

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Babić, Mijatović, Mirković, Milosavljević, Ilić, Živković, Pavlović (Đorđević), Miloradović, Lazić, Dukić

IGRAČ UTAKMICE: Jelena Miloradović (Šumadija 1903)

U nedelju, u narednom kolu Šumadija 1903 na igralištu u Beloševcu, dočekuje ekipu Lavice Dubočicu iz Niša. Potom predstoje dva teška susreta: četvrtfinale Fudbalskog kupa Srbije za žene sa višestrukim pobednikom ovog takmičenja i superligašem Spartakom u Subotici. U 12. kolu Šumadinke gostuju u Beogradu i u direktnom derbiju sa Obilićem dobiće se najverovatnije odluka ko će ići u viši rang Superligu od ove dve ekipe.