Šumadinke pobedile u Jagodini

FUDBALERKE  SUMADIJA 1903
Fudbalerke Šumadije 1903 zabeležile su treću pobedu u ovoj sezoni i drugu u gostima

U petom kolu Prve lige Srbije u fudbalu za žene, oba kragujevačka predstavnika igrala su u gostima proteklog vikenda. Ekipa Šumadija 1903 imala je lakšeg protivnika i u Jagodini je savladala istoimeni tim sa 3:2, a Trijumf je na gostovanju u Beogradu poražen od lidera na tabeli Rada sa 0:2.

Fudbalerke sa Bubnja bile su gošće Jagodine, koja je pokušala da zabeleži prvu pobedu u ovoj sezoni, ali Šumadinke nisu poklekle i jedina su kragujevačka ekipa u višem stepenu takmičenja od gradske lige koja je proteklog vikenda izbegla poraz. Iako su za protivnika imale poslednjeplasiranu ekipu na tabeli, Kragujevčanke nisu lako stigle do pobede. U prvom poluvremenu su izabrance trenera Srđana Prokića odigrale bolje od Jagodinki i uspele su da postignu tri gola, od kojih je dva dala Jelena Miloradović, koja je tako preuzela vodeću poziciju na listi strelaca sa osam pogodaka. Međutim, u drugom poluvremenu Šumadinke su bile prinuđene da čuvaju stečenu prednost.

Ekipa Šumadije 1903 došla je u vođstvo u 29. minutu kada je Miloradovićeva iskoristila dubinsku loptu, koju je između dve protivničke fudbalerke poslala u mrežu Jagodine. Domaća ekipa se nije predavala i samo pet minuta kasnije uspela je da izjednači rezultat na 1:1 pogotkom Jovane Karabaš posle kornera Suzane Milenković.

U 39. minutu iskusna Tamara Jurišević je šutirala sa oko tridesetak metara kao iz katapulta u nebranjeni ugao gola domaćeg tima i ponovo dovela Šumadinke u vođstvo od 2:1. Ekipa Jagodine imala je veliku šansu u 43. minutu da ponovo izjednači, kada je Jovana Karabaš izbila sama ispred golmana Jane Pantić, ali je šutirala pored stative. U istom minutu na drugoj strani, posle kontranapada, usledila je kazna. Jelena Miloradović najbolje se snašla pred golom Jagodinki i uvećala prednost svoje ekipe na dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu Jagodina je pokušala da anulira stečenu prednost fudbalerki sa Bubnja, ali je samo pogotkom Slavice Racić, opet posle prekida i udarca iz ugla, ublažila poraz na 2:3. Pohvalu što je rezultat do kraja ostao nepromenjen ima i golman Jana Pantić, koja je u finišu susreta udarac Milenkovićeve izbacila preko prečke, pa je pobeda, ipak, zasluženo pripala gošćama iz Kragujevca.

ŽFK JAGODINA – ŽFK ŠUMADIJA 1903  2:3 (1:3)

Igralište: Pomoćni teren FK Jagodina.
Gledalaca: 50.
Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac).
Pomoćnice: Jasna Zafirović (Vranje), Danijela Stojanović (Niš).
Strelci: Karabaš u 34. i Racić u 66. za Jagodinu, a Miloradović u 29. i 43. i Jurišević u 39. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Šaponjić (Jagodina), Anđela Milenković (Šumadija 1903).

JAGODINA: Mandžukić, Matić (Vojinović), Ašanin, Miletić, Racić, Milenković, Petrović, Vasić, Karabaš, Šaponjić, Jovanović.

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Milovanović, Mijatović, Mirković (I. Lazić), Anđela Milenković, Mitić, Andrijana Milenković, Jurišević, Miloradović, K. Lazić, Lazarević.

Podesećamo da je drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu takmičenja, ekipa Trijumfa, poražena na gostovanju ekipi Rada, koja je i najozbiljiniji kandidat za ulazak u Super ligu, rezultatom 0:2.

U petom kolu pobede su zabeležile i Lavice Dubočica u duelu sa Mačvom 4:0, a ekipa Kolibri iz Kuršumlije pobedila je Polet iz Sivca sa 3:0. Na tabeli vodi ekipa Rada bez poraza, Šumadija 1903 je zadržala drugo mesto sa pet bodova manje, dok je Trijumf sa sedam poena na četvrtoj poziciji.

U narednom, 6. kolu, Šumadija 1903 je ponovo gost i u Šapcu se sastaje petoplasiranom Mačvom, a  Trijumf je na stadionu u Rekovcu domaćin ekipi Kolibri iz Kuršumlije.