Šumadinke pokazale karakter i savladale favorizovani Spartak

Kristina Milosevic
Trojka Kristine Milošević (zeleni dres) razrešila dramu u Kragujevcu

Trojkom Kristine Milošević u poslednjim sekundama, košarkašice Šumadije stigle su do pobede protiv subotičkog Spartaka 74:72 (18:17, 19:22, 17:20, 20:13), u sedmom kolu Prve ženske lige Srbije.

Odlična košarkaška predstava viđena je sinoć u hali „Gordana Goca Bogojević“ sa hepiendom za domaće košarkašice. Iako je Spartak u Kragujevac doputovao sa epitetom blagog favorita, s obzirom na sjajan skor na startu sezone, košarkašice Šumadije su pokazale karakter, a lopta ih je nagradila kada je to bilo najpotrebnije.

Uvodnu deonicu obeležile su rezultatske oscilacije. Spartak je poveo sa 5:2, zatim Šumadija preokrenula na 12:9, da bi ponovo Subotičanke došle do tri poena prednosti u 8. minutu (17:14). Ipak, Šumadinke su poenima Sofije Lazareske i Nede Martinović završile prvu četvrtinu sa pola koša prednosti – 18:17.

Na startu druge četvrtine gošće iz Subotice prave seriju 5:0 i dolaze do vođstva od četiri poena, koje su nekako uspele da održe sve do finiša ovog perioda, da bi trojkom Anđele Zlatić otišle na „plus sedam“ u 19. minutu. Domaći tim je preko Nede Vasović i Kristine Milošević uspeo da do kraja prvog poluvremena napravi seriju od pet uzastopnih poena i na veliki odmor ode sa samo košem zaostatka – 37:39.

Košarkašice Spartaka održavale su stečenu prednost iz prvog poluvremena tokom većeg dela treće četvrtine, a čak su je u finišu ove deonice i uvećale na maksimalnih „plus deset“ (59:49).

Činilo se tada da je domaći tim slomljen i da neće imati snage za preokret u poslednjih deset minuta. Međutim, tada je na scenu stupila Kristina Milošević, koja je uz pomoć Jelene Trifunović, Nede Martinović i Nede Bezmarević, kreirala seriju Šumadinki od 14:0 za preokret i vođstvo od 63:59 u 34. minutu.

Orozovićeva je prekinula tu seriju trojkom i malo trgla Subotičanke, pa je usledila veoma uzbudljiva završnica u kojoj je ponovo odgovornost preuzela Kristina Milošević. Ona je najpre pogodila trojku pri rezultatu 68:67 u korist Šumadije, da bi u poslednjim trenucima susreta, kada su gošće povele sa 72:71, još jednom pogodila za tri poena i tako donela svom timu drugu pobedu u sezoni.

Miloševićeva je bila apsolutno centralna figura susreta sa 26 poena, 10 skokova i 4 asistencije. Odličnu podršku imala je u Jeleni Trifunović sa 13 i Sofiji Lazareskoj sa 12 poena.

U ekipi Spartaka Sanja Orozović je bila najefikasnija sa 21 poenom, uz 9 skokova i 7 asistencija, Anđela Zlajić je postigla 13, a Rada Vidović 12 poena, uz 9 asistencija.

Ovo je bila tek druga pobeda košarkašice Šumadije, koja im je omogućila da uhvate priključak sa ekipama iz sredina tabele. Ono što je još važnije, ovaj trijumf mogao bi da posluži kao injekcija samopouzdanja pred ključne utakmice u borbi za opstanak.

Usled obaveza reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, takmičenje u Prvoj ligi Srbije nastavlja se za dve nedelje, kada će Šumadinke gostovati vodećem Partizanu 1953.