„Šumadinke“ poklekle u finišu

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije poražene su na domaćem parketu od Novosadske ženske košarkaške akademije sa 66:68 (20:17, 22:16, 11:18, 15:15), u 12. kolu Prve lige Srbije.

Od samog početka susreta Kragujevčanke su bile primorane da jure rezultatski zaostatak. Novosađanke su do dvocifrene prednosti stigle već u finišu prve deonice, kada su povele sa 19:9.

Brzo su se trgle košarkašice Šumadije i serijom 11:1 stigle do izjednačenja (20:20). Međutim, ponovo je usledio pad u igri ekipe trenera Darka Jakovljevića, pa su gošće ponovo stekle dvocifrenu prednost, koja je početkom drugog poluvremena iznosila i +12 – 45:33.

Borbenom igrom u finišu trećeg perioda domaće košarkašice uspele su da se još jednom vrate u meč i dođu do minimalnog zaostatka – 51:53. U 37. minutu, pogotkom Mršićeve sa linije slobodonih bacanja, Šumadija dolazi do prvog vođstva na utakmici (59:58).

Usledila je uzbudljiva penal završnica u kojoj su se gošće bolje snašle. U poslednjim sekundama utakmice Jelena Ćulafić je izgubila loptu, a sve je to kaznila Dunja Gvero, pa dva boda putuju za Novi Sad.

MVP susreta bila je Jelena Mitrović koja je upisala 31 poen, za retko viđen indeks korisnosti 51! Dunja Gvero dodala je 13 poena. U poraženom timu Nevena Vasović je upisala 20, Prvulović 15, dok je Ćulafić ubacila 13 koševa.

Ovo je bio sedmi poraz Kragujevčanki, koje se nakon dvanaest odigranih kola nalaze u sredini tabele sa 17 osvojenih bodova.

Naredne subote Šumadija će još jednom biti domaćin, ovoga puta ekipi novosadske Vojvodine.