„Šumadinke“ položile oružje pred šampionom, Radnički upisao četvrti trijumf

kosarkaJuče su odigrane utakmice vanrednog, šestog kola Prve lige Srbije za košarkašice. Kragujevački klubovi ostvarili su polovičan učinak – Šumadija je očekivano poražena na gostovanju Radivoju Koraću, dok je Radnički na domaćem parketu savladao novajliju u ligi, ekipu Novosadske ženske košarkaške akademije.

Košarkašice Šumadije nisu imale puno šansi u duelu sa šampionom Srbije i trenutnim liderom na tabeli, ekipom Radivoja Koraća, koja je slavila sa 62:51 (19:10, 13:12, 18:10, 12:19).

Kragujevčanke su se dobro držale sve do polovine treće četvrtine, kada je domaćin stigao do ubedljve prednosti od 47:26, što je bio i kraj svih nada za ekipu Darka Jakovljevića. Ipak, do kraja susreta „Šumadinke“ su uspele da smanje ovu razliku i na kraju dožive bar častan poraz.

U pobedničkoj ekipi najefikasnije su bile Kristina Topuzović i Vladinka Erak sa po 13 poena, dok je Nataša Bučevac dodala 11 pogodaka. Što se Šumadije tiče, Aleksandra Katić je bila najbolja sa 16 poena, dok je Milena Laković ubacila 13 poena, uz 13 uhvaćenih lopti.

Drugi kragujevački tim, ekipa Radničkog, nastavila je sa dobrim partijama ove sezone. U hali „Gordana Goca Bogojević“ savladana je ekipa NŽKA sa 71:60 (20:20, 18:8, 20:18, 13:14).

Nakon prilično izjednačene borbe u prvih deset minuta, „Crvene“ su dodale gas u finišu druge deonice i na veliki odmor otišle sa deset poena viška – 38:28.

Nastavio je Radnički u dobrom ritmu i u trećoj četvrtini, pa je u 28. minutu četa Vesne Despotović vodila sa ubedljivih 56:37. Gošće su serijom 9:2 za poslednja dva minuta ovog perioda unele neizvesnost pred odlučujući kvartal, ali se ispostavilo da je to bio poslednji dašak njihovog otpora, pa su domaće rutniski privele meč kraju.

U domaćem timu Trifunovićeva je bila najefikasnija sa 19 poena, 13 je postigla Cvetanović, a po 10 Dragana Nikolić i Stevanović. Sa druge strane, više od polovine poena za gostujući tim postigla je Lukačeva – ukupno 30.

Inače, za ekipu Radničkog debitovala je mlada Neda Nikolić, igračica rođena 2002. godine.

Nakon šest odigranih kola Radnički zauzima petu poziciju sa deset osvojenih bodova, dok je Šumadija osma sa osam sakupljenih bodova.

Predstojećeg vikenda na programu je gradski derbi između dva kragujevačka tima.