Šumadinke prekinule seriju poraza

Košarkašice Šumadije zabeležile su trijumf u 7. kolu Prve lige Srbije, pošto su u hali “Gordana Goca Bogojević“ savladale Srbobran sa 80:52, po četvrtinama 25:8, 14:17, 17:16, 24:11.

Gošće su se držale samo uvodnih pet minuta kada su stekle prednost (7:5). U narednih pet minuta prve četvrtine Šumadija je postigla čak 18, a primila svega 1 poen, pa su u drugu deonicu izabrnice trenera Petra Markovića ušle sa vođstvom od 25:8.

U naredne dve četvrtine domaće igračice su samo održavale prednost, da bi u poslednjih 10 minuta još više dodale gas i prosto “pregazile“ Srbobranke.

Aleksandra Račić sa 11 poena bila je najefikasnija na večerašnjem susretu. Dvocifren učinak u pobedničkom timu ostvarile su još Marjanović (17), Milošević (14), Cvetanović i Marković (15 skokova), koje su utakmicu završile sa po 11 postignutih koševa. U poraženom timu bolja od ostalih bila je Bošković sa 17 poena.

Kragujevčanke su na ovaj način upisale četvrtu pobedu ove sezone i ujedno prekinule niz od tri poraza. Nalaze se na šestoj poziciji prvenstvene tabele sa 11 bodova, a u narednom, 8. kolu očekuje ih gostovanje u Šapcu, istoimenoj ekipi.