Šumadinke prokockale pobedu

Košarkašice Šumadije poražene su na gostovanju u Nišu od ekipe Studenta rezultatom 56:65 (13:9, 18:17, 16:11, 9:28), u 16. kolu Prve A lige Srbije. Kragujevčanke su igrale sjajno 30 minuta, ali su poslednjoj deonici jednostavno stale i dozvolile protivnicama da preokrenu rezultat. Poslednji poen na meču gošće su postigle u 34. minutu susreta.

Šumadinke su sjajno otvorile meč u Nišu. Na polovini prve deonice već su imale 11 poena “viška“ – 13:2. Domaće igračice uspele su da konsoliduju svoje redove i u 16. minutu dođu do prvog izjednačenja na utakmici – 20:20.

Ipak, kako se bližila pauza, gošće su ponovo uhvatile svoj ritam, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom Kragujevčanki od pet poena – 31:26.

Treća deonica bila je slična prvoj. Šumadija je stigla do dvocifrene prednosti, sa kojom je ušla u poslednjih 10 minuta utakmice.

Nišlijke su u poslednjoj deonici krenule na sve ili ništa, što im se i isplatilo. Šumadinke su jednostavno stale, a domaće igračice skoro da nisu grešile. U 34. minutu bilo je 55:47 za Šumadiju. Usledila su bacanja za Jelenu Ćulafić, koja je bila “polovična“, što je bio, ispostaviće se, poslednji poen Kragujevčanki u Nišu. Usledila je neverovatna serija domaćina 18-0 i trijumf, tek četvrti u sezoni.

Živković sa 16, Ilić sa 14 i Popović sa 13 koševa bile su najefikasnije u pobedničkom timu, dok su se u redovima Kragujevčanki istakle Raković i Račić sa 15, odnosno 12 poena.

Šumadinke su posle 16 odigranih kola osvojile 24 bodova i nalaze se na deobi osmog mesta, sa skorom od osam pobeda i isto toliko poraza.

U narednom, 17. kolu Prve A lige, košarkašice Šumadije biće na velikom iskušenju, pošto će u Kragujevcu odmeriti snage sa Vrbas Medelom.