„Šumadinke“ slavile protiv Spartaka, Radnički poražen od šampiona

kosarka

U vanrednom, 11. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, kragujevački klubovi ostvarili su polovičan učinak. Radnički je očekivano poražen na gostovanju aktuelnom šampionu i lideru, ekipi Radivoja Koraća, dok se Šumadija izdigla nakon teškog poraza u Vrbasu i na domaćem parketu savladala subotički Spartak.

Košarkašice Šumadije upisale su svoj peti prvenstveni trijumf, nakon što su u hali „Gordana Goca Bogojević“ porazile Spartak iz Subotice rezultatom 59:50 (14:14, 19:9, 16:13, 10:14).

Predvođene novim trenerom Nenadom Milovanovićem, popularne „Šumadinke“ slomile su otpor Subotičanki u drugoj četvrtini, kada su došle do dvocifrene prednosti, koju su ljubomorno čuvale do isteka svih četrdeset minuta.

U odsustvu iskusnijih igračica koje su napustile klub, odgovornost je na svoja pleća preuzela Jelena Prvulović, koja je sa 14 poena, 4 asistencije i 6 ukradenih lopti predvodila svoj tim do trijumfa. Asistirale su joj Kristina Milošević sa 12 i Neda Vasović sa 10 poena.

Kod ekipe iz Subotice istakla se Emeše Vida sa 20 poena, dok je Sanela Suturović postigla 10 pogodaka.

Sa druge strane, košarkašice Radničkog su očekivano poražene na gostovanju moćnom Radivoju Koraću sa 61:71 (11:19, 16:18, 20:15, 14:19).

Već u 6. minutu domaći tim je poveo sa 14:4, pa je trener Pavlović počeo da rotira svoje igračice, čuvajući ih za današnji meč sa Sarajevom u regionalnoj ligi, što su Kragujevčanke iskoristile i stigle na poen zaostatka sredinom druge četvrtine (26:25), ali je ekipa Koraća ipak na „veliki odmor“ otišla sa dvocifrenom prednošću.

Pavlović je i u trećoj četvrtini ponovo „mešao karte“, pa se Radnički spustio na „minus pet“ (52:47), ali je sa ulaskom prve petorke Koraća prednost domaćeg tima opet dosegla dvocifrene okvire, što je na kraju i prelomilo meč.

U pobedničkom timu Sanja Mandić je bila najefikasnija sa 15 poena, dok su po 12 postigle Andrijana Vasović (12 skokova) i Anja Spasojević.

Ekipu Radničkog predvodile su Jelena Trifunović i Bojana Stevanović sa po 18 poena, dok je Novak postigla devet poena, uz 10 skokova.

Nakon jedanaest odigranih kola Radnički i Šumadija imaju identičan skor od pet pobeda i šest poraza.

Već za vikend na programu su utakmice 12. kola. Šumadija će ugostiti NŽKA, dok Radnički gostuje Vojvodini u Novom Sadu.