“Šumadinke“ slomile favorita, meč Radničkog i Spartaka odložen

Košarkašice Šumadije savladale su Vrbas Medelu sa 53:46 (11:15, 12:7, 12:13, 18:11), u 17. kolu Prve A lige, posle bolje igre u poslednjih 10 minuta susreta.

Sve do sredine prve deonice igralo se „koš za koš“. Gošće iz Vrbasa uspele su potom da naprave seriju 5-0, povedu 11:6 i reše prvu četvrtinu u svoju korist – 15:11.

U drugoj četvrtini Vrbas je stekao “višak“ od 6 poena (19:13), ali su domaće igračice vrlo brzo anulirale njihovu prednost i u finišu prvog poluvremena trojkom Kristine Raković došle do prvog vođstva na utakmici (23:22). Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Potpuna neizvesnost u hali “Gordana Goca Bogojević“ viđena je u trećoj deonici utakmice, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu.

Odlučujući trenutak na meču desio se u periodu između 32. i 35. minuta, kada su Kragujevčanke serijom 7-0 povele sa 45:37, što je, ispostaviće se, bilo nedostižno za favorita iz Vrbasa. Na kraju, zaslužen trijumf Šumadinki, ukupno deveti u sezoni, dok su Vrbašanke doživele tek peti poraz.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Tanja Živanović sa 13 poena. Dvocifren učinak imala je još samo Kristina Raković, koja je postigla 11 poena. Vredi pomenuti i Račićevu, koja je zabeležila čak 10 skokova, kao i Miloševićevu, koja je imala 9 uhvaćenih lopti. Kod gošći se istakla Demirovićeva sa 16 poena.

Drugi kragujevački prvoligaš, ekipa Radničkog, na meč 17. kola u Subotici protiv Spartaka, nije ni otišla zbog vremenskih neprilika. Termin susreta biće naknadno određen.

U narednom, 18. kolu, Šumadija ide na noge vodećoj ekipi Radivoja Koraća, dok će Radnički dočekati Crvenu zvezdu.