Šumadinke zabeležile rekordnu pobedu

zfk-sumadija
Fudbalerke Šumadije pokazale su visoku efikanost i ostvarile najveću pobedu do sada.

Posle poraza od lidera na tabeli Rada u Beogradu, fudbalerke Šumadije 1903 brzo su se oporavile i pokazale da ostaju u trci za vrh tabele. Juče su napunile mrežu oslabljene ekipe Kolibrija iz Kuršumlije, koju su u četvrtom kolu Prve lige Srbije pobedile sa 11:1 i popravile plasman i goldiferenciju.

Susret je odigran na igralištu u Beloševcu, zbog zauzetosti stadiona na Bubnju, ali to nije smetalo fudbalerkama Šumadije 1903 da pokažu izvanrednu efikasnost i zabeleže najubedljiviju pobedu od osnivanja kluba do sada. Treba reći da su gošće došle oslabljene neigranjem nekoliko fudbalerki, ali to ne umanjuje dobru igru domaće ekipe, koja je brzo osvajala protivnički prostor i postizala golove kao na traci.

Posebno raspoložena bila je Jelena Miloradović, najbolji strelac ekipe, koja je otvorila seriju pogodaka na samom početku utakmice, u 4. minutu, i sa pet lepih golova, od kojih čak četiri u prvom poluvremenu, nagovestila ubedljivu pobedu svoje ekipe. Tri pogotka postigla je i Lazarevićeva, dva Lazićeva, a u listu strelaca upisala se i Mitićeva.

jelena-miloradovicJelena Miloradović je postigla pet golova i dala najveći doprinos rekordnoj pobedi Šumadinki

Fudbalerke Kolibrija nisu se predavale i pored visoke prednosti svog rivala, pa su sredinom drugog poluvremena uspele da postignu jedan pogodak, nedovoljno da ublaže težak poraz.

ŠUMADIJA 1903 – KOLIBRI (Kuršumlija) 11:1 (6:0)

Igralište: FK Pobeda u Beloševcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Aleksandra Nedeljković (Topola).
Strelci: Miloradović u 4, 16, 21, 36. i 73, Lazarević u 43. i 44. i 85, Mitić u 68, Lazić u 76. i 84. za Šumadiju 1903, Stanković u 65. minutu za Kolibri.

ŠUMADIJA 1903: Pantić (N. Milovanović), Aleksandra Milenković, Mijatović (Simović), Mirković (Andrijana Milenković), Arsenijević, M. Milovanović, Ilić (Mitić), Jurišević, Miloradović, Lazić, Lazarević.

KOLIBRI: Kojić, Vićentijević (K. Đorđević),Nedeljković, Dramićanin, M. Đorđević, Žujković, Stanković (Marković), Kirov, Despotović, Gilić, Nestorović (A. Đorđević).

Posle ove pobede fudbalerke Šumadije 1903 sa sedam bodova i utakmicom više vratile su se na drugu poziciju na tabeli. Međutim, danas treba da se odigraju i tri preostala susreta 4. kola. Trijumf u Rekovcu dočekuje Lavice Dubočicu, a sastaju se još i Polet – Rad i Mačva – Jagodina.