Sunovrat šampiona u Novom Pazaru

Kragujevački Ekonomac zabeležio je i drugi poraz u Prvoj ligi Srbije ove sezone. Nakon Nove Pazove, Kragujevčanima je sva tri boda večeras „otkinula“ i ekipa Novog Pazara, koja je u dvorani „Pendik“ slavila sa ubedljivih 8:3 (4:0).

Da li je došlo do opuštanja u ekipi Predraga Rajića ili je po sredi neki drugi razlog, tek srpski šampion večeras nije bio ni bleda senka onog tima koji je pre samo par dana, na istom mestu, savladao domaćina u polufinalu Kupa Srbije.

Novi Pazar je već nakon prvih dvadeset minuta igre imao četiri gola prednosti, što deluje prilično šokantno ako se uzme u obzir razlika u kvalitetu između ova dva tima.

Početkom drugog dela susreta Ekonomac je smanjio zaostatak pogotkom Talesa, a zatim je posle isključenja Lazara Milosavljevića izdržao dva minuta sa igračem više, pa je delovalo da je na dobrom putu da se rezultatski vrati u utakmicu.

Trener Rajić nije gubio vreme i odmah je krenuo sa svih pet igrača u polju, ali umesto izjednačenja, njegov tim je primio još tri gola za ogromnih 7:1 u korist Novog Pazara. Potom je Perić smanjio na 7:2, ali se samo par sekundi kasnije u listu strelaca upisao i golman domaće ekipe Mirza Hot, jedan od junaka večerašnjeg trijumfa. Konačan rezultat postavio je Srđan Ivanković u završnim trenucima susreta.

Pazarci su se tako sa kamatom revanširali srpskom šampionu za eliminaciju iz Kupa Srbije i pri tom mu naneli jedan od najtežih poraza u domaćim takmičenjima.

Ovaj poraz svakako se nije odrazio puno na plasman Ekonomca, koji je i dalje ubedljivo prvi na tabeli Prve futsal lige Srbije, sa 12 bodova više u odnosu na Novu Pazovu. Ono što svakako zabrinjava, jeste to što je kragujevački tim u ozbiljnom padu forme, i tu u najnezgodnijem momentu, kada kreće u završne borbe za oba domaća trofeja.

Priliku da ponovo stane noge i izađe iz „nokdauna“ najtrofejniji srpski futsal klub imaće kroz dve nedelje, kada će pred svojim navijačima u „Jezeru“ ugostiti ekipu Srpske.

NOVI PAZAR – EKONOMAC 8:3 (4:0)

NOVI PAZAR
Dvorana:
„Pendik”.
Gledalaca: 300.
Sudije: Bratislav Jović (Niš), Dejan Stajić (Vranje) i Danijel Ristić (Vranje). Strelci: 1:0 El. Redžović u 4, 2:0 Jovanović u 4, 3:0 Sadović u 12, 4:0 Aleksić u 14, 4:1 Tales u 22, 5:1 El. Redžović u 30, 6:1 El. Redžović u 31, 7:1 Aleksić u 37, 7:2 Perić u 37, 8:2 Hot u 37, 8:3 Ivanković u 40. minutu.
Žuti kartoni: El. Redžović, Hot (Novi Pazar), Milosavljević, Dugalić (Ekonomac).
Crveni karton: Milosavljević (Ekonomac) u 26. minutu.
Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 6 (5-1), Ekonomac 8 (4-4).

NOVI PAZAR: HOT, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, ALEKSIĆ, Karišik, Spica, Kostić, Radetinac, Mujović, En. Redžović, Međedović, Jovanović.

EKONOMAC: ANTONIĆ, RNIĆ, STOJČEVSKI, MILOSAVLJEVIĆ, IVANKOVIĆ, Perić, Igor, Vitor Ugo, Tales, Dugalić, Rakićević, Momčilović.