Sušica „preživela“ baraž i ostala u zoni

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Sušice sa trenerom i članovima uprave proslavili su uspeh u baražu sa navijačima

I pored poraza od 1:4 u Lešku, fudbaleri Sušice danas su u dramatičnoj revanš utakmici savladali ekipu Kopaonika sa 3:0, pa će se i u narednoj sezoni takmičiti u zonskom stepenu takmičenja.

Fudbaleri Sušice, posle ubedljivog poraza na gostovanju u prvom susretu baraža za popunu novoformirane Šumadijsko-raške zone, napravili su ogroman podvig zahvaljujući velikoj borbenosti, ali i određenoj dozi sreće, budući da su konačnu pobedu obezbedili pogotkom u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena.

Igrači Sušice (plavi dresovi) borili su se do poslednjeg minuta i uspeli da ostanu zonaši

Bio je to uzbudljiv susret za ljubitelje fudbala u Kragujevcu, koji su došli u velikom broju da podrže kragujevačkog zonaša. Odavno ekipu Sušice na jednoj utakmici nije pratio veći broj gledalaca (oko 400) i oni su zajednički sa igračima proslavili ovaj uspeh.

Domaći tim je u današnji susret ušao sa imperativom pobede i bilo je potrebno da postigne najmanje tri gola, a da ne primi nijedan, što je predstavljalo veliki teret za igrače Sušice. Ekipa Kopanika, koja i prošle godine u baražu nije uspela da u duelu sa Sušicom izbori plasman u viši rang, došla je u Kragujevac rasterećena, ali sa velikom željom da sačuva stečenu prednost iz prvog susreta u Lešku. Zbog toga su se gosti orijentisali na odbranu, uz nameru da iz kontranapada postignu gol.

Ekipa Kopaonika nije uspela da sačuva prednost sa kojom je došla u Kragujevac

Od početka susreta Sušičani su krenuli napadački u želji da što pre postignu gol, ali su u brzini i grešili. Ipak, mreža gostiju se zatresla u 21. minutu. Posle kornera sa desne strane u gužvi pred golom Glišovića najbolje se snašao Todorović i loptu sproveo u mrežu, što je pozdravljeno aplauzima sa tribina.

Gosti su u 34. minutu propustili šansu za izjednačenje, kada je sa ivice peterca Tomić šutirao pored gola. Šest minuta kasnije golman Veličković je pokupio loptu ispred Tomića i sprečio izjednačenje. Neposredno pred odlazak na odmor, kapiten Mijailović je oštro šutirao sa distance, ali je lopta završila pored praznog gola.

Jedna od neiskorišćenih šansi Sušice iz prvog  poluvremena

U drugom poluvremenu vođena je prava borba domaćina da nastavi seriju pogodaka, a gostiju da sačuvaju prednost, koja je još iznosila dva gola. Sušičani su opsedali gol Kopaonika i stvarali šanse.

U 58. minutu Božović, koji je najviše doprineo pobedi svog tima, uputio je „projektil“ sa trideset metara, ali je golman gostiju uspeo da loptu izbaci u korner.

U 78. minutu domaći tim je postigao i drugi pogodak. U kaznenom prostoru gostiju Vukadinović je oborio Božovića, a sudija Piper je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je iskusni Božović, koji je tako povećao prednost Sušice na 2:0.

Deset minuta kasnije sudija je prekršaj u kaznenom prostoru gostiju ponovo sankcionisao najstrožom kaznom, što je bila idealna prilika za igrače Sušice da obezbede opstanak u zoni. Odgovornost je preuzeo Simić, čiji je udarac sa bele tačke golman Glišović odbranio.

Ipak, ovaj promašaj nije demoralisao igrače domaćeg tima, koji su u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena nagrađeni za ofantivnu i borbenu igru tokom svih 90 minuta. Božović je sa oko trideset metara lobovao golmana gostiju za 3:0, što je izazvalo buru oduševljenja među domaćim igračima i navijačima.

Vladimir Bata Božović dao je najveći doprinos pobedi Sušice u susretu sa Kopaonikom

Treba reći da je i ekipa Kopaonika imala podršku sa tribina, gde se našlo oko pedesetak navijača sa zastavama i pirotehničkim sredstvima. Oni su bučno navijali, a bili su izolovani na zapadnoj tribini, uz obezbeđenje policije i redarske službe.

Grupa navijača Kopaonika bučno je podržavala goste, ali im to nije pomoglo da ostvare cilj

Gosti su razočarano napustili teren, jer su propustili veliku šansu da se plasiraju u viši rang, a domaći igrači su sa navijačima slavili očuvanje statusa zonaša.

Mi smo verovali da i posle poraza u Lešku možemo da nadoknadimo „minus“ iz prvog susreta. Sa tom verom, i pojačani Božovićem, Đorđevićem i Obradovićem, uz borbu do poslednjeg minuta, nagrađeni smo ne znam od koje sile i ja sam sa celom ekipom srećan zbog toga. – poručio je u jednom dahu Predrag Stojanović, trener Sušice, i onda dodao:

Predrag Stojanović, trener Sušice, imao je razloga za radost posle današnje pobede

– Imali smo veliku podršku navijača i verujem da smo ih obradovali ovom pobedom, ali i time što će i u narednoj sezoni moći da u Sušici gledaju zonaše. Mislim da Sušica u narednoj sezoni ne bi smela da se bori za opstanak, već za viši rang – istakao je Stojanović posle današnje ubedljive pobede nad Kopaonikom.

SUŠICA – KOPAONIK (Lešak) 3:0 (1:0)

Stadion: U Sušici.