Sušičani efikasni i pod reflektorima

Kategorija: Fudbal
Fudbaleri Sušice odigrali su efikasno i postigli četiri pogotka u Novom Pazaru

U trećoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone, lider Šumadijsko-raške zone sinoć je u Novom Pazaru pobedio srpskoligaša Jošanicu sa 4:0. Susret je odigran u noćnom terminu na terenu sa veštačkom travom u naselju Septenovac.

Ekipa Sušice, predvođena kapitenom Vladimirom Batom Božovićem i novim trenerom Milošem Simićem, prvi put pod reflektorima pokazala je da zasluženo nosi naziv jesenjeg lidera u novoformiranoj zoni i najozbiljnije konkuriše za viši rang, Srpsku ligu.

Posle dobre igre protiv prvoligaša Radničkog 1923 i poraza od samo jednog gola razlike (3:4), a potom i pobede nad gradskim prvoligašem 21. oktobrom (3:1), Sušičani su pokazali da imaju iskusnu ekipu i da nisu slučajno na prvom mestu u Šumadijsko-raškoj zoni i na pragu višeg ranga. Odigrali su borbeno i motivisano, a čvrsto u odbrani, na čelu sa novajlijom Lepovićem, tako da je domaćin retko dolazio u priliku da ugrozi gol Veličkovića.

Samo što je počela utakmica i lopta krenula sa centra, Kragujevčani su došli u vođstvo. Živadinović je dodao loptu Stefanu Božoviću, koji je sa svoje polovine terena lobovao istrčalog golmana Jošanice Kuča.

Stefan Božović otvorio je seriju pogodaka protiv Jošanice

U 20. minutu mladi Kukić, koji igra sve bolje, prošao je po desnoj strani i povratnom loptom pronašao slobodnog Živadinovića, koji je udvostručio prednost Sušice za 2:0.

Treći pogodak bio je i najefikasniji. Posle udarca S. Božovića iz ugla, lopta je preko mnogo igrača na drugoj stativi došla do Ljubisavljevića, popularnog „Dulenca“, koji je iz prve volej udarcem zatresao mrežu.

Filipović je potom propustio šansu da uveća prednost gostiju iz Kragujevca kada se našao „oči u oči“ sa golmanom Kučom, ali je bio neprecizan.

Najbolju priliku za gol Jošanica je imala u 32. minutu, ali je Veličković potvrdio da je najsigurniji čuvar mreže u Šumadijsko-raškoj zoni.

U drugom poluvremenu Sušica je nastavila sa ofanzivnom igrom i kontrolisala utakmicu. U 47. minutu rezervista Milojević nije realizovao dobru akciju u kojoj je učestvovao Bata Božović. Jedan od najmlađih u ekipi Sušice Erić bolje se snašao u 65. minutu, kada je izašao pred golmana i lob udarcem postavio konačan rezultat 4:0.

Sušičani su do kraja utakmice imali još dve lepe prilike da krunišu pobedu ubedljivijim rezultatom, ali su Bogojev i Krstić bili neprecizni.

JOŠANICA – SUŠICA 0:4 (0:3)

Igralište: U Septenovcu kod Novog Pazara.
Sudija: Halić (Novi Pazar).
Strelci: S. Božović u 1, Živadinović u 20, Ljubisavljević u 35. i Erić u 65. minutu.

JOŠANICA: Kuč, Moravac, Šarac, Džamović, Branićević, Zimonjić, Milošević, Manukić, Lučina,Smajović, Ibrahimović. Igrali su još: Dalimeđić, Gajić, Halilović, Mujanović, Halić, Mukić.

SUŠICA: Veličković, Kukić, Vasojević, Mijailović, Ljubisavljević, Filipović, Ilić, S. Božović, Krstić, Živadinović, V. Božović. Igrali su još: Bulatović, Balović, Milojević, Đorđević, Lepović, Bogojev, Erić, Samardžić, Filipović.

U narednom kontrolnom susretu, ekipa Sušice sastaće se, najverovatnije u nedelju, sa zonašem Napretkom iz Markovca, ali termin i mesto odigravanja još nisu precizirani.