Sušičani lako došli do pobede u drugoj proveri (FOTO)

Kategorija: Fudbal
Sa današnje druge probne utakmice Sušičana sa 21.oktobrom

Ekipa zonaša sa sušičkog brda je sa „pola gasa“ savladala gradskog prvoligaša 21.oktobar sa 3:1, uz het-trik najboljeg strelca Sušičana Predraga Peđe Živadinovića. Šumadija 1903 je danas izvršila prozivku, a Vodojaža počinje pripreme narednog utorka.

Fudbaleri Sušice danas su odigrali drugu pripremnu utakmicu pred nastavak takmičenja u Šumadijsko-raškoj zoni. Posle poraza od Radničkog 1923 (3:4), ekipa Sušice, koju će u prolećnom delu sezone voditi trener Miloš Simić, iako oslabljena savladala je u gostima 21. oktobar, člana Prve lige Kragujevca.

Fudbaleri Sušice u pauzi sa trenerom Milošem Simićem

Sušica je došla na utakmici odigranoj na igralištu Mesne zajednice „21 oktobar“, koje inače koristi i Erdoglija 1931, nastupili sa samo jedanaest igrača, među kojima se našao i štoper Marko Lepović iz resničke Budućnosti, inače poznato lice svim poznavaocima fudbalskih prilika u Kragujevcu. Interesantno je da se posle duže pauze, u ekipi Sušice pojavio i Stevan Vidić, dugogodišnji igrač i kapiten ovog kluba, sada na funkciji predsednika sušičkog zonaša.

Za ekipu 21. oktobra, pod vođstvom Đorđa Varagića, ovo je bio prvi kontrolni susret posle nekoliko održanih treninga. Za gradskog prvoligaša na ovoj utakmici nastupila su i četvorica novajlija: Lalić (Seljak Cvetojevac), Petrović (Kolonija), Keljević i Radovanović iz gružanskih Bara.

Igrači 21. oktobra u drugom poluvremenu odigrali organizovanije,
postigli su gol, ali su ipak poraženi

Bolje fizički i tehnički pripremljena ekipa Sušice lako je došla do pobede, iako je rezultat mogao da bude i ubedljiviji. Po lepom vremenu i na pogodnom terenu stvoreno je dosta šansi i postignuto četiri gola.

Već u osmom minutu Sušičani su došli do prednosti, a mrežu domaćeg golmana Panića zatresao je napadač Živadinović, koji je u nastavku postigao još dva pogotka. Isti igrač je u 15. minutu propustio priliku da duplira vođstvo, jer je prebacio prazan gol. Međutim, sedam minuta kasnije iskusni strelac bio je precizniji i povećao rezultat na 2:0.

Tada se očekivala ubedljiva pobeda zonaša, ali se fudbaleri 21. oktobra se nisu predavali. U 75. minutu uspeli su pogotkom novajlije Petrovića da smanje prednost Sušičana na 2:1. Šansu domaćina za izjednačenje propustio je Antonijević, jer je njegov udarac sa nekoliko metara uspeo da zaustavi mladi golman Sušice Balović. Ipak, u finišu utakmice Živadinović je trećim pogotkom „overio“ pobedu za konačnih 3:1.

Predrag Živadinović (18) postigao je tri pogotka i obezbedio pobedu Sušice

Sušica treba da odigra još pet pripremnih utakmica do nastavka prvenstva. Prvi naredni protivnik biće joj Napredak iz Markovca, zatim Karađorđe iz Topole, Takovo iz Gornjeg Milanovca, Šumadija iz Toponice, dok je generalna proba zakazana sa Moravom iz Velike Plane.

21. OKTOBAR – SUŠICA 1:3 (0:2)

Stadion: U MZ „21.oktobar“.
Gledalaca: 20.
Strelci: Petrović u 75. za 21. oktobar, a Živadinović u 8, 22. i 88. minutu.

21. OKTOBAR: Panić, Radovanović, Veljković, Keljević, Erić, S. Živanović, M. Živanović, Todorović, Lalić, Dajić, Petrović. Igrali su još: Andtrić, Antonijević, Milosavljević.

SUŠICA: Balović, Kukić, Samardžić, Ilić, Lepović, Đorđević, Filipović, Banović, Živadinović, Krstić, Đukić.

Sa pripremama kreću i dva preostala kragujevačka zonaša. Danas je održana prozivka u Šumadiji 1903, a prva probna utakmica, od četri do sada dogovorene, odigraće se 16. februara sa Slogom u Batočini. Na Bubanj će doći Morava iz Velike Plane (17. februara) i Mihajlovac (24. februara), a planirano je i gostovanje Jagodini Tabane. Ekipu sa Bubnja napustili su Đorđević, Knežević, Slavković i Aleksić, a kako nas je obavestio trener Željko Vasić, neizvesno je da li će stići neko pojačanje, pa će oslonac biti na mladim igračima.

Fudbaleri Vodojaže kreću sa pripremama narednog utorka, a prvu proveru imaće u susretu Korićanima. Zonaša iz Grošnice napustili su Blagojević, Ivković i Stević, ali su obezbeđene adekvatne zamene dolaskom Dakića i Jovanovića iz Sušice i Stefanovića, ranijeg kapitena Arsenala.