Sušičani osvojili važan bod na startu sezone (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Sa današnje utakmice u Sušici, u kojoj je domaći tim (plavo-beli dresovi) osvojio prvi bod u novoj sezoni

U prvom kolu Zone „Morava“ fudbaleri Sušice danas su na svom stadionu odigrali nerešeno sa veoma dobrom ekipom Baneta iz Raške – 1:1 (0:1). Iako su gosti vodili od 29. minuta, domaći su pred kraj susreta uspeli da izjednače pogotkom Mujezinovića i tako izbegnu poraz na premijeri.

Fudbaleri trenera Uglješe Okiljevića startovali su u novom prvenstvu sa polovičnim uspehom. Oni mogu da budu zadovoljni osvojenim bodom, jer je podmlađena ekipa Raščana, koja je počela utakmicu sa šestoricom igrača mlađih od 20 godina, odigrala bolje i bila na korak od pobede. Međutim, Sušičani su u drugom poluvremenu zaigrali čvršće u odbrani i stvorili nekoliko šansi, od kojih su jednu u finišu utakmice pretvorili u pogodak.

Gosti su u 29. minutu došli u vođstvo preko jednog od iskusnijih igrača, Stefana Miloševića, koji je posle prekida i kratko odbijene lopte u petercu Sušice iz blizine savladao nemoćnog golmana Veličkovića. To je bila kazna za prethodna dva promašena „zicera“ Todorovića i Miloša Simića, čiji je udarac golman Premović odbranio.

Bane je imao priliku u 42. minutu i da poveća vođstvo, ali je udarac glavom sa pet metara golman Sušice uspeo da izbaci u korner.

U drugom poluvremenu domaći tim je krenuo odlučnije u želji da izbegne poraz. Posle dve neiskorišćene prilike gostiju preko Stefana Miloševića, Sušica je uspela da izjednači, a malo je nedostajalo i da preokrene rezultat u svoju korist.

U 78. minutu Miloš Simić je proigrao rezervistu Mujezinovića, koji je utrčao sa leve strane i loptu poslao u mrežu i tako izazvao veliku radost na domaćoj klupi i na tribinama.

Jasmin Mujezinović postigao je izjednačujući gol za Sušicu, ali i propustio veliku šansu za preokret rezultata

Nekoliko minuta kasnije prava drama u petercu gostiju. Kapiten domaćina Mijailović je šutirao, a lopta se od prečke odbila na glavu Mujezinoviću, koji je pogodio gostujućeg golmana iz veoma povoljne prilike.

U sudijskoj nadoknadi vremena Stefan Milošević je uputio pravu bombu sa oko 20 metara, ali je Veličković uspeo loptu da prebaci preko prečke i domaću ekipu spasi poraza.

Posle utakmice podelom bodova bili su zadovoljni treneri obe ekipe. Trener gostiju Saša Milutinović pohvalio je igru svoje ekipe, u kojoj su debitovala i dva kadeta od 17 godina.

– Na teškom terenu osvojili smo bod, a mogli smo i da pobedimo, ali i da izgubimo. Pred kraj utakmice imali smo i sreće što Sušica, kojoj se zahvaljujemo na gostoprimstvu, nije uspela da realizuje izglednu šansu. Sačuvali smo bod, a moglo je da bude i povoljnije za našu mladu ekipu, u kojoj su uspešno debitovali kadeti Vukašin Marković i Pavle Balović – ocenio je trener Bana Milutinović.

Više razloga za zadovoljstvo imao je trener domaćeg tima Uglješa Okiljević, čija je ekipa bila na domaku drugog uzastopnog poraza od Raščana na svom terenu.

Odigrali smo susret sa jakim protivnikom, koji nas je minule sezone ovde pobedio sa 3:1. Za nas je važno da popravljamo igru i svaki bod nam je dragocen. Mislim da je rezultat 1:1 i najrealniji, jer smo mogli i da izgubimo i da pobedimo, baš kao i naš protivnik. Proteklu sezonu smo loše počeli, sada imamo godinu više iskustva u zonskom stepenu takmičenja, podmladili smo ekipu i mislim da nećemo imati problema oko opstanka u ligi – optimista je trener Sušice Okiljević.

Trener Uglješa Okiljević zadovoljan je igrom i osvojenim bodom svoje ekipe

SUŠICA – BANE 1:1 (0:1)

Stadion: U Sušici
Gledalaca: 50
Sudija: Filip Mirković (Gornji Milanovac)
Pomoćnici: Lazar Jovanović, Aleksandar Antić (obojica iz Čačka)
Strelci: Milošević u 29. za Bane, a Mujezinović u 78. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Simić, Milojević (Sušica), Milošević (Bane)

SUŠICA: Veličković, Vasojević, Dakić (od 65. Bajović), Mijailović, Milojević, Bogojev, Đorđević, Erić, Todorović (od 60. Mujezinović), Simić, Savić (od 74. Samardžić)

BANE: Premović, Terzić, Ilić, Minić, Bošković, Milovac, Vukadinović (od 88.Milenković), Marković (od 69.Obradović), S. Milošević, N. Milošević, Balović (od 83. Grujić)

Preostala dva kragujevačka zonaša doživela su poraze na startu prvenstva. Arsenal je izgubio na svom stadionu od Jošanice sa čak 1:5, a Slavija na gostovanju od LFK Mladosti sa 0:2.

U narednom kolu Sušca gostuje Karađorđu u Ribnici, a Arsenal Orlovcu u Mrčajevcima. Slavija, u subotu u 17 časova, dočekuje ekipu Baneta iz Raške.