Sušičani pobedom ugostili Ras iz Novog Pazara (FOTO)

Kategorija: Fudbal

U prijateljskom susretu fudbaleri Sušice (plavi dresovi) bili su uspešniji od ekipe Rasa

Fudbaleri Sušice odigrali su i petu pripremnu utakmicu za novu sezonu u novoformiranoj Šumadijsko-raškoj zoni, u kojoj su pobedili ekipu Rasa iz Novog Pazara, člana Okružne lige Kraljeva, rezultatom 2:0 (0:0).

Ovo je bio revanš susret sportskih prijatelja dva kluba, koji su saradnju uspostavili prošle godine. Ekipa Sušice gostovala je u Novom Pazaru i pobedila sa 5:3, a uspešnija je bila i u jučerašnjem duelu.

Gostima iz Novog Pazara ovo je bila ujedno i generalna proba pred početak prvenstva i susreta za prve bodove sa ekipom Ribnice iz istoimenog kraljevačkog naselja. Sušičanima sezona počinje nedelju dana kasnije i imaće još jednu proveru do 26. avgusta, kada u borbi za bodove dočekuju ekipu Karađorđa iz Ribnice.

Susret sa Pazarcima potekao je u sportskom duhu, ali se na terenu vodila borba za svaku loptu po velikoj vrućini.

Na utakmici u Sušici vodila se žestoka borba za svaku loptu, kao da se igralo za bodove

Prvo poluvreme proteklo je u odmeravanju snaga sa šansama na obe strane. Prvu priliku da domaćina dovede u vođstvo propustio je Simić u petom minutu, kada je sa nekoliko metara glavom loptu poslao pored gola.

Fudbaleri Rasa uzvratili su preko Radinovića, koji je dobro šutirao, ali je golman Veličković bio na mestu i sprečio vođstvo gostiju. Pazarci su pokušali još dva puta da realizuju svoju ofanzivnu igru, ali su Muratović u 20. i  Mahmutović pet minuta kasnije bili neprecizni.

Najpovoljniju šansu za Sušicu u 35. minutu nije iskoristio Krstić, kada je sa pet-šest metara na centaršut sa desne strane glavom loptu poslao preko prečke, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu trener Sušice Predrag Stojanović uveo odmornije igrače, koji su ubrzali igru i postigli dva pogotka. U 55. minutu šansu da dovede Sušičane u vođstvo propustio je Živadinović, pošto nije iskoristio povratnu loptu Krstića. Pet minuta kasnije Ljubisavljević je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, ali je golman Rasa Radetinac dobro intervenisao.

U 62. minutu Sušica je, ipak, došla u vođstvo. Živadinović je centrirao, a Mirković utrčao kroz odbranu gostiju i iz blizine lobovao golmana Radetinca. Samo tri minuta kasnije Sušičani su postigli i drugi pogodak. U kaznenom prostoru oboren je Božović i sudija Petronijević je pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je upravo Božović, koji je tako postavio i konačan rezultat ovog prijateljskog susreta.

Iza nas su dobre pripreme sa pojačanom ekipom. Doveli smo nekoliko pojačanja i odigrali pet utakmica bez poraza. Savladali smo Slogu iz Petrovca na Mlavi 4:2, Karađorđa iz Topole 2:0 i danas ekipu Rasa, a igrali nerešeno u Kraljevu sa Slogom 1:1 i Vodojažom 2:2.

U odnosu na proteklu sezonu pojačali smo upravu, a doveli smo i sedam-osam iskusnih igrača. Moram da kažem da očekujemo plasman u vrh tabele, a ako nam se ukaže prilika, probaćemo da „napadnemo“ i Srpsku ligu –  optimista je Milan Popović, potpredsednik Sušice.

Stanko Vukićević, trener Rasa i Milan Popović, potpredsednik Sušice

Trener ekipe Rasa Stanko Vukićević, koja je u prethodnoj sezoni osvojila četvrto mesto u Okružnoj ligi Kraljeva, pohvalio je saradnju sa Sušicom i govorio o dobrim uslovima koje imaju za rad u svom Sportskom centru u Deževi.

– Mi smo počeli sa pripremama 15. jula i imamo izvanredne uslove za rad na našem terenu sa reflektorima. U našoj skoli fudbala imamo oko 150 dečaka, sa kojima radi osam trenera. Sada sa četiri selekcije, prvim timom, kadetima, pionirima i petlićima učestvujemo u takmičenju. Pet igrača iz prvog tima nam je otišlo u druge klubove, ali smo ih zamenili mladim igračima iz našeg pogona. Pokušavamo da ostvarimo neke naše ciljeve, a to je da budemo pri vrhu tabele, pa ako bude moglo da uđemo i u viši rang, Šumadijsko-rašku zonu, jer sada imamo bolje uslove za rad – rekao nam je trener Vukićević.

Ekipa Rasa sa trenerom Vukićevićem

SUŠICA – RAS (Novi Pazar) 2:0 (0:0)

Stadion: U Sušici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Pavle Vasilijević, Stefan Beloica (svi iz Kragujevca).
Strelci: Mirković u 60. i  Božović u 63. iz jedanaesterca.

SUŠICA: Veličković, Obradović, N. Mijailović, Ilić, Tomović, Ljubisavljević, Krstić, Đorđević, Simić, V. Božović, Živadinović. Igrali su još: Jovanović, Filipović, N. Božović, S. Mijailović, Mirković, Dakić, Đurić, Samardžić, Bogojev, Begenaj.

RAS: Radetinac, Marković, Luković, Redžović, Brnjičanin, Radanović, Nikolić, Muratović, Avdović, Ljajić, Mahmutović.

Poslednju proveru pred start nove sezone Sušica će imati sa ekipom Baroševca, iz istoimenog sela kod Aranđelovca.