Sušičani slavili u Palilulama

U utakmici 21. kola Prve gradske lige Kragujevca, koja je odigrana danas na stadionu u Palilulama, fudbaleri Sušice zasluženo su pobedili ekipu Arsenala sa 3:1, iako je domaćin prvi došao u vođstvo. Susret je odlučen u drugom poluvremenu kada su gosti , u čijim redovima igraju tri ranija fudbalera Radničkog: Zuba Radosavljević, Buda Đukić i Uglješa Okiljević, pokazali da su bolje pripremljeni. Izabranici trenera Bobana Jevremovića su dominirali u drugom poluvremenu i da su napadači ekipe sa Sušičkog brda bili malo precizniji mogli su da zabeleže i ubedljiviju pobedu.

Okiljević (Sušica), foto: M. Jovičić

Fudbaleri Arsenala, koje od ove sezone vodi trener Danijel Juhas, dobro su počeli, ali loše završili utakmicu. U 29. minutu, jedan od najzapaženijih u redovima domaćina Zlatko Stefanović, šutirao je iskosa sa desne strane i pogodio unutrašnji deo stative i lopta je odsela u mreži golmana Sušice Markovića. Samo dva minuta kasnije Čarović je mogao da poveća vođstvo, ali je glavom loptu sa tri metra poslao preko gola.

Prvu ozbiljniju šansu Sušica je imala u 35. minutu, kada je Okiljević izašao pred golmana, ali omaleni Lazović, koji je u više navrata dobro intervenisao, prvi stigao do lopte i sprečio pogodak.

U 42. minutu bek Arsenala Radenković je nepropisno zaustavio Okiljevića i sudija Cvetković je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je iskusni Okiljević, koji je izjednačio na 1:1.

U drugom delu susreta Sušica je preuzela inicijativu i imala više šansi od kojih je dve iskoristila. Najbolji pojedinac na utakmici Uglješa Okiljević u 70. minutu nabacio je loptu pred gol Arsenala, gde se našao Uroš Tomašević i preokrenuo rezultat u korist  svoje ekipe. Pobedu je “overio” Okiljević u  83. minutu svojim drugim pogotkom na utakmici i tako svojoj ekipi obezbedio tri važna boda.

– Mislim da smo ovu utakmicu zasluženo dobili. Ako nastavimo sa ovakvom igrom  neće biti problema oko našeg opstanka u Prvoj gradskoj ligi i da ćemo se plasirati negde do 5. mesta. Posle vođstva Arsenala izjednačili smo na vreme, pa je i psihološka prednost bila na našoj strani. Videlo se da smo spremniji i to je u drugom poluvremenu odlučilo. Imali smo i više sreće u korišćenju šansi , koja nas nije služila na nekim prethodnim utakmicama.Već u sredu imamo susret sa Šumadincem iz Velikih Krčmara i nadam se da neće biti problema oko osvajanja bodova. Sa ove dve vezane pobede mirnije bi ušli u nastavak prvenstva, rekao je posle utakmice Uglješa Okiljević, jedan od najzaslužnijih za slavlje Sušičana na današnjoj utakmici u Palilulama.

Arsenal – Sušica 1:3 (1:1)

Stadion: FK Arsenal.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Cvetković (Kragujevac).
Strelci: 1:o Stefanović 29, 1:1 Okiljević 42 ( iz jedanaesterca),1:2 U. Tomašević 70, 1:3. Okiljević u 83.minutu.
Žuti karton: U. Tomašević (Sušica).

ARSENAL: M. Lazović, Prodanović (Otović), Radenković, Vojkan Pavlović, S. Lazović, Vladimir Pavlović, Milosavljević, Janićijević (Simonović), Petrović, Srtefanović, Čarović (Veselinović).

SUŠICA: Marković, Vasić (Mojsilović – Blagojević), Radosavljević, Cvetković, Bulatović, Alempijević, Todorović (Nedeljković), Đukić, U. Tomašević, Okiljević, Muzejinović

Igrač utakmice: Uglješa Okiljević (Sušica).