Tesan poraz Radničkog u Barseloni

vk-radnicki

U osmom kolu Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog pretrpeli su poraz na gostovanju španskoj Barseloneti, rezultatom 9:7 i tako šanse za plasman na „fajnal-siks“ sveli u domen teorije.

Kragujevčani su odlično otvorili reprizu prošlogodišnjeg finala i stekli dva gola „viška“ preko Ćirića i Vuksanovića, a sredinom druge četvrtine imali su i „plus tri“ – 5:2. Međutim, španski predstavnik je odgovorio serijom 3:0 i do odlaska na veliki odmor izjednačio rezultat (5:5).

Gosti su se zatim još jednom vratili u vođstvo, ali se ispostavilo da je to bilo i poslednji put. Barseloneta je preko Peronea i Ečenikea preokrenula rezultat i prvi put povela na utakmici, ali se Ivan Basara postarao da timovi u odlučujuću deonicu uđu poravnati – 7:7.

Velika borba nastavljena je i u četvrtoj četvrtini, ali su se ataci na obe strane završavali neuspešno, sve do poslednjeg minuta, kada je domaćin preko Epsanjola i Peronea došao do celog plena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Felipe Perone sa tri gola, a odlično su ga pratili Albert Espanjol i Mark Minguel sa dva. U kragujevačkom timu sedmorica igrača postigla su po jedan pogodak – Dušan Marković, Aleksandar Ćirić, Ivan Basara, Srđan Vuksanović, Nikola Dedović, Marko Ćuk i Marko Petković.

Poslednju utakmicu u Ligi šampiona pred domaćom publikom Radnički igra 18. aprila, protiv grčkog Olimpijakosa.

Barseloneta – Radnički 9:7 (1:3, 4:2, 2:2, 2:0)