Težak poraz fudbalera Šumadije 1903 u Smederevu

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Šumadije 1903 su se narodski rečeno proveli „kao bosi po trnju“ na gostovanju ekipi Smedereva 1924 u 16. kolu Srpske lige Zapad. Domaćin je bio i više nego ubedljiv i slavio sa čak 5:1 (3:1), a utakmicu je obeležio trostruki strelac Stefan Stevanović.

Nekadašnji fudbaler Mihajlovca, Zemuna, Srema, Mladog radnika i još nekolicine domaćih i inostranih klubova pogađao je mrežu Šumadije u 13, 34. i 77. minutu. Posebno vredi istaći njegov prvi gol, kada je svoj tim doveo u vođstvo posle efektnog soloprodora i preciznog udarca.

U strelce su se upisali još i Stojanović u 36. i Sarajlin u 53. minutu, dok je na drugoj strani počasni pogodak za tim sa Bubnja postigao Đorđević. Nažalost, ni ovu utakmicu Šumadinci nisu završili sa svih jedanaest igrača na terenu, budući da je Jovanović u 45. minutu zaradio isključenje, što je Smederevcima dodatno olakšalo posao u nastavku.

SMEDEREVO 1924 – ŠUMADIJA 1903  5:1 (3:1)

SMEDEREVO
Stadion: FK Smedereva
Gledalaca: 250
Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić)
Strelci: Stevanović u 13, 34. i 77, Stojanović u 36. i Sarajlin u 53. minutu za Smederevo 1924, a P. Đorđević u 42. minutu za Šumadiju 1903
Žuti kartoni: Milović, Sarajlin (Smederevo 1924), Jovanović (Šumadija 1903)

SMEDEREVO 1924: Bogdanović, Stanić, Milosavljević, Radović, Marjanović, Stevanović, Milović, Ivković (od 60. Pavić), Lukić (od 46. Sarajlin), Stojanović, Gordić (od 66. Vasić)

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Todorović (od 46. Jotović), Đukić, Andrić, Jovanović, Jovović, Pantić, P. Đorđević, Đurović, Aksentijević (od 46. Filipović), Arsenijević (od 58. N. Đorđević)

Bio je ovo treći uzastopni poraz fudbalera Šumadije 1903, ukupno deveti u sezoni. Sa 13 osvojenih bodova srpskoligaš sa Bubnja zauzima šesnaesto mesto na tabeli, dok se ekipa Smedereva učvrstila na liderskoj poziciji sa 39 bodova.

U 17. kolu, poslednjem u jesenjoj polusezoni, Šumadinci će na Bubnju ugostiti Jedinstvo sa Uba.