Težak poraz Kragujevčana na „Banjici“

vk-radnicki-15-16Vaterpolisti Radničkog ubedljivo su poraženi u prvom polufinalnom susretu plej-ofa protiv beogradskog Partizana na „Banjici“ – 2:9 (0:2, 1:2, 1:2, 0:3).

Crno-beli su već u uvodnoj deonici stekli dva gola prednosti pogocima Asanovića i Tikasa, i to oba puta sa igračem više u bazenu. Gogov je sredinom druge četvrtine povisio prednost Beograđana na 3:0, da bi se u poslednjem minutu prvog poluvremena u listu strelaca upisao i Radojević. Sedam sekundi pre kraja prvog poluvremena Joksimović je smanjio na 1:4.

Radnički je bolje otvorio treću četvrtinu i golom Lekića prišao na dva gola zaostatka – 2:4. Međutim, Manojlović i Subotić su uzvratili na drugoj strani i omogućili svom timu ubedljivu prednost od 6:2 pred ulazak u poslednju deonicu, u kojoj su Beograđani golovima Tikasa, Gogova i Jakšića potvrdili ubedljiv trijumf.

U drugom polufinalnom susretu, Crvena zvezda je na „Tašmajdanu“ pobedila Vojvodinu sa 11:5. Revanši su na programu u subotu, a eventualne majstorice igraće se 14. maja.

PARTIZAN – RADNIČKI 9:2 (2:0, 2:1, 2:1, 3:0)

Bazen: Banjica.
Gledalaca: 400.
Sudije: Stanojević (Jagodina) i Raković (Beograd).
Igrač više: Partizan 8 (5), Radnički 10 (1).
Peterci: Partizan 1 (0).

PARTIZAN: Rističević (7 odbrana), Gilen, Tikas 2, Manojlović 1, Subotić 1, Drašović, Gogov 2, Jakšić 1, Vico, Lazić, Janković, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1.

RADNIČKI: Dobožanov, Šmider, Jelača, Joksimović 1, Martinić, Toholj, Pilipenko, Lekić 1, Panajotović, Bosić, Manić, Tomašević, Jergović, Tanić.