Težak poraz Šumadije u Smederevu

smederevo-sumadija

Ubedljiv poraz u 8. kolu Srpske lige Zapad doživeli su fudbaleri Šumadije 1903, koji su sa gostovanja u Smederevu ispraćeni sa čak četiri gola u sopstvenoj mreži – 0:4 (0:3).

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvih 45 minuta, pošto je domaćin u ovom periodu postigao tri gola. Đokić je „načeo“ Šumadince u 11. minutu, nakon precizno izvedenog jedanaesterca, da bi isti igrač u 43. minutu duplirao prednost svog tima. U petom minutu sudijske nadoknade i Tasić je pogodio za velikih 3:0 na poluvremenu. Goleadu domaćina okončao je Vićentijević u 62. minutu.

Inače, trener Šumadije Vladimir Pantelić ponovo je isključen zbog prigovora u 32. minutu susreta. Srpskoligaš sa Bubnja je tako ostao prikovan za dno tabele sa četiri osvojena boda.

Narednog vikenda Šumadija na Bubnju dočekuje Jošanicu u derbiju začelja.

Smederevo – Šumadija 1903 4:0 (3:0)

SMEDEREVO
Stadion: FK Smederevo
Gledalaca: oko 500.
Sudija: Miroslav Matić (Tršić)
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Maja Milošević (Požarevac)
Strelci: 1:0 Đokić 11 (iz jedanaesterca), 2:0 Đokić 43, 3:0 Tasić 45, 4:0 Vićentijević u 62. minutu.
Žuti kartoni: Tasić, Stanić, Cigulajkić (Smederevo), Petrović, Živadinović, Ljubisavljević, Marić (Šumadija 1903)

SMEDEREVO: Knežević, Milosavljević, Cigulajkić, N. Stanić, Marjanović, Vasić, M. Stanić (od 82. Đorđević), Pavić, Tasić (od 76. Stamatović), Milentijević (od 56. Vićentijević), Đokić. Trener: Milorad Zečević.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Vulić, Marić, Vlašić, Ljubisavljević (Todorović), Milutinović, Dobrić (Andrić), Urošević (Đorić), Petrović, Knežević, Živadinović. Trener: Vladimir Pantelić.