Težak poraz Šumadinki u derbiju začelja

Kategorija: Košarka

Košarkašice Šumadije završile su 2017. godinu sa još jednim ubedljivim porazom, ovaj put na gostovanju subotičkom Spartaku u derbiju začelja 12. kola Prve lige Srbije – 50:101 (7:26, 16:25, 21:16, 6:34). Na ovaj način kragujevačke košarkašice su ozbiljno dovele u pitanje opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Susret u „Dudovoj šumi“ bio je maltene rešen već nakon prvih dvadeset minuta susreta, kada su Subotičanke stekle ogromnih 28 poena prednosti – 51:23. Još jednom je deficit u visini bio poguban po ekipu Šumadije, koja je do kraja prvog poluvremena dozvolila svojim rivalkama čak 21 skok u napadu. Košarkašice Spartaka su u ovom periodu igre bile izuzetno raspoložene i u šutu za tri poena, ubacivši pet trojki iz osam pokušaja.

Uspavane Šumadinke probudile su se tek početkom treće deonice i smanjile zaostatak na osamnaest poena (58:40), ali je potom ponovo do izražaja došla skakačka dominacija domaćih košarkašica, koje su serijom 9:0 otklonile i poslednji tračak sumnje u konačan ishod ovog susreta.

U poslednjoj četvrtini igračice trenera Nikolića izgubile su želju za bilo kakvim otporom, što su Subotičanke iskoristile da poboljšaju koš-razliku i prvi put u sezoni pređu brojku od sto datih poena.

Arlesia Morse bila je nerešiva enigma za Šumadinke. Ona je za nešto više od 35 minuta na parketu zabeležila 32 poena, 12 skokova i 4 ukradene lopte, uz 64 odsto šuta iz igre (7/11) i 47 indeksnih poena. Odličnu podršku pružila joj je i Anđela Zlajić sa 25 poena i 8 skokova, dok je Nikolina Pavlov završila utakmicu sa 16 pogodaka i 7 uhvaćenih lopti.

U ekipi Šumadije jedina dvocifrena bila je Natalija Spaić sa 17 poena, ali uz samo 25 odsto šuta iz igre (5/20). Vredi pomenuti i solidnu rolu Nede Vasović, koja je bila nadomak dabl-dabl učinka, pošto je utakmicu završila sa 9 postignutih poena i 12 skokova.

Kragujevčanke se posle dvanaest odigranih kola nalaze na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa skorom 1-11, koliko ima i poslednjeplasirani Vršac. Spartak je trenutno deseti sa pobedom više u odnosu na Šumadinke, ali i boljim međusobnim skorom, tako da su ekipi trenera Nikolića za opstanak potrebne minimum dve pobede, uz uslov da Subotičanke izgube sve utakmice do kraja prvenstva.

Takmičenje u Prvoj ženskoj ligi Srbije nastavlja se 13. januara, kada će Šumadinke ugostiti ekipu Radivoja Koraća.