„Tigricama“ samo bod u Inđiji

Rukometašice Radničkog odigrale su nerešeno 22:22 (11:13) na gostovanju ekipi Železničara u Inđiji, u utakmici 6. kola plej-aut faze Super lige Srbije.

Popularne „tigrice“ nisu uspele da dođu do bodova na gostovanju u Inđiji, iako su u sva tri prethodna prvenstvena susreta uspele da savladaju Železničar. Nakon zaostatka od dva gola na poluvremenu, Kragujevčanke su angažovanijom igrom u nastavku utakmice uspele da anuliraju prednost svog rivala, ali ne i da dođu do potpunog preokreta.

Jovana Stoiljković i Ivana Janković bile su najefikasnije u ekipi Radničkog sa po šest pogodaka, dok je Ksenija Petrović postigla gol manje. U ekipi Železničara prednjačile su Miličić sa šest i Bakša sa pet pogodaka.

ŽRK ŽELEZNIČAR – ŽRK RADNIČKI 22:22 (13:11)

Inđija
Hala: SC Inđija
Gledalaca: 100
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević.
Sedmerci: Železničar 7 (5), Radnički 5 (4)
Isključenja: Železničar 8 min, Radnički 10 min

ŽELEZNIČAR: Žak Magoč, Gudurić 2, Stojsavljević, Vlaisavljević, Orlović, Dragović 3, Majkić 1, Gacić, Kostić (11 odbrana), Stamenić 4, Anjol, Ivanić 1, Blažanović, Miličić 6, Bakša 5

RADNIČKI: Ćosić (2 odbrana), Petrović 5, Begović, Jelesijević, Blagojević, Radović, Ležaja (9 odbrane), Lukić 1, Stajković, Kojić 1, Stoiljković 6, Stepanović 3, Kulić, Janković 6

„Tigrice“ već u sredu očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije protiv ekipe Pančeva, koji će predstavljati čistu formalnost, s obzirom da su Kragujevčanke slavile u prvoj utakmici sa 34:22.