“Tigrice“ furiozno kroz Pazovu

Rukometašice Radničkog opravdale su ulogu favorita u meču 14. kola Superlige, pošto su u Staroj Pazovi savladale poslednjeplasiranu ekipu Max Sporta rezultatom 33:23 (18:11).

Protiv “fenjeraša“ Kragujevčanke su se mučile samo u uvodnim minutima susreta kada su domaće igračice imale dva gola prednosti, 7:5. Nedugo zatim, “Tigrice“ su stigle do izjednačenja 9:9, a potom serijom 9:2 rešile prvo poluvreme u svoju korist sa 18:11.

Drugi deo susreta bio je samo stvar rutine za devojke trenera Slobodana Jedoksića, koje su sa ovom pobedom ostale u trci za šampionsku titulu zajedno sa beogradskim BMS Milenijumom, koji je slavio u Kikindi, pa je stanje na tabeli ostalo nepromenjeno, s’ tim što Beograđanke imaju utakmicu manje.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Sanja Radosavljević sa osam postignutih golova. Jedan manje dala je Danilovićeva, dok su se u strelce upisale još Balać (5), Milošević i Kukić-Radojčić po 4, Stepanović 3, Jovanović i Čairović po jedan.

U narednom kolu pred “Tigricama“ je novo iskušenje, jer će u Aranđelovcu odmeriti snage sa petoplasiranom ekipom Knjaz Miloša.