„Tigrice“ rutinski do polufinala Kupa Srbije

tigrice-2013-14Rukometašice Radničkog plasirale su se u polufinale Kupa Srbije, nakon što su sinoć u Inđiji savladale domaći Železničar u četvrtfinalnom duelu sa 35:22 (18:9). Time su izabranice trenera Jedoksića opravdale epitet favorita i postale prva ekipa koja je obezbedila mesto u polufinalu ovog takmičenja.

Ekipa Železničara je odlično otvorila meč, povela sa 4:2, ali su Kragujevčanke u 15. minutu uspele da preokrenu rezultat i povedu sa 7:6. Od tog trenutka počinje furiozna serija „Tigrica“, koja je rezultovala sa „plus devet“ na kraju poluvremena.

U nastavku meča sve je bilo samo stvar rutine za rukometašice Radničkog. U 50. minutu Kragujevčanke su stigle do dvociferne prednosti 30:20, koju su do kraja meča samo uvećale.

Jasmina Kukuć-Radojičić predvodila je „Tigrice“ sa 10 postignutih golova. Katarina Stepanović je pridodala 6, a Marija Čairović 5 pogodaka. Kod Inđijki prednjačila je Popovićeva sa 7 golova.

Danas je na programu jedan četvrtfinalni meč, u kome će Naisa dočekati Jagodinu, dok se sutra sastaju Crvena zvezda – Knjaz Miloš i Maks Sport – BMS Milenium.

Zelezničar – Radnički  22:35 (9:18)