„Tigrice“ sa „pola gasa“ do pobede u Boru

ZRK RadnickiRukometašice Radničkog zabeležile su pobedu na gostovanju ekipi Bora u prvom četvrtfinalnom meču Kupa Srbije. Kragujevčanke su SC „Bor“ slavile sa 26:22 (15:8) i tako stekle značajnu prednost pred revanš, koji je na programu 27. aprila u hali „Jezero“.

„Tigrice“ su već nakon pola sate igre imale sedam golova prednosti, pa je trener Radosavljević u nastavku dao šansu igračicama sa manjom minutažom.

Epitet najefikasnije igračice na meču ponela je Sanja Radosavljević sa devet golova, dok je Sandra Radović utakmicu završila sa pet pogodaka na svom kontu. Odlična je bila i Jovana Risović na golu kragujevačkog tima sa 15 uspešnih intervencija.

Bor RTB – Radnički 22:26 (8:15)

SC „BOR“ u Boru.
Gledalaca: 200.
Sudije: Nebojša Vasilijić i Predrag Zdravković.
Sedmerci: Bor 3 (1), Radnički 3 (2).
Isključenja: Bor 4, Radnički 10 minuta.

BOR: Ilić (5 odbrana), Jevtov 1, Petrović, Mihajlović, Kostić, Stankovski 6, Simonović 1, Mesaroš, Nikolov, Radivojević, Ilić, Veljković  4, Milić 3, Redžeplar (3 odbrane), Novaković 4, Simić 3.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović, Stojković, Prijović 1, Tanić 2, S. Radosavljević 9, N. Radosavljević, Radović 5, Stajković, Simić 2, Lukić, Risović (15 odbrana), Dukić 2, Tatar 3, Kulić, Todorović 2.