“Tigrice“ šampionski kroz Šabac

zrk-radnicki

Rukometašice Radničkog startovale su pobedom u 2015. godini, pošto su u zaostalom meču 8. kola Super lige savladale u Šapcu ekipu Medicinara sa 41:34 (17:14).

Šapčanke su se dobro držale i bile ravnopravan rival „Tigricama“ sve do finiša prvog poluvremena. U 24. minutu bilo je 11:11, da bi Radnički na poluvreme ipak otišao sa tri gola “viška“.

U nastavku utakmice izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića su pojačale ritam i vrlo brzo napravile razliku od 6-7 golova prednosti, koju su uspešno čuvale tokom drugog poluvremena i na kraju zasluženo slavile i nastavile niz nepobedivosti.

Kragujevčanke je do osme pobede u sezoni predvodila sjajna Anđela Janjušević, koja je večeras postigla 10 golova. Katarina Stepanović i Aleksandra Stanisavljević upisale su po pet pogodaka. Jovana Risović je i večeras bila sjajna sa 17 odbrana. Olivera Tošović je zabeležila 7 odbrana manje.

U domaćem timu istakla se Marina Obućina sa 9 postignutih golova.

Radnički se ovom pobedom vratio na vrh tabele i sada ima bod više od Minakva Vojvodine. Već u sredu, 21. januara, Radnički će od 19 časova u hali “Jezero“ dočekati Kikindu.