„Tigrice“ savladale Junior i napravile odgovarajuću uvertiru za finalni turnir Kupa Srbije

U utakmici poslednjeg, 10. kola plej-aut faze Super lige Srbije, rukometašice Radničkog su večeras u „Jezeru“ bile bolje od beogradskog Juniora rezultatom 35:30 (22:15).

Ovaj meč nije imao veći rezultatski značaj, pa su igračice oba tima igrale za malobrojnu publiku u hali „Jezero“, uz pregršt atraktivnih poteza.

U prvom poluvremenu Beograđanke su pružile snažan otpor ekipi Radničkog, ali je domaći tim u samom finišu ovog dela igre napravio seriju 9:1 i došao do šest golova prednosti u 25. minutu (18:12).

Ovo vođstvo su Kragujevčanke uspele da sačuvaju do kraja utakmice i tako su se pobedom oprostile od svojih navijača za ovu sezonu, ali ujedno i najavile pohod na titulu u Kupu Srbije.

Katarina Stepanović i Dejana Kulić su sa po sedam pogodaka bile najefikasnije u pobedničkoj ekipi, dok su se na drugoj strani istakle Jelena Bulatović sa sedam i Ivana Rupčić sa šest postignutih golova.

Vredi napomenuti i odličnu partiju golmana Radničkog Snežane Ležaje, koja je imala čak dvadeset uspešnih intervencija, ali je i postigla tri gola za svoj tim.

ŽRK RADNIČKI – ŽRK JUNIOR  35:30 (22:15)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci:  Radnički 7 (3), Junior 4 (3)
Isključenja: Radnički 4 min, Junior 6 min

RADNIČKI: Ćosić (2 odbrane), Petrović, Begović, Jelesijević 4, Blagojević, Radović, Ležaja 3 (20 odbrana), Lukić 5, Stajković (6 odbrana), Stoiljković, Stepanović 7, Kulić 7, Janković 4.

JUNIOR: Kužet, Rupčić 6, Kraljevski, Potkonjak 5, Bojičić 2, Stošić 3, Bulatović 7, Stanojević (11 odbrana), Ivan 1, Klicov 5, Bogunović, Đorović 1, Mihajlović, Kosanović.

„Tigrice“ su ovom utakmicom okončale sezonu u Super ligi Srbije, u kojoj su uspele da obezbede opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Na redu je finalni turnir Kupa Srbije, koji se igra 31. maja i 1. juna u Nišu, a Radnički će u polufinalu igrati protiv domaće Naise.