“Tigrice“ u finalu Kupa

tigrice-kup

Rukometašice Radničkog plasirale su se u finale nacionalnog kupa, pošto su večeras u Dimitrovgradu, u okviru polufinala savladale beogradski BMS Milenijum rezultatom 32:26 (17:13).

Uvodne minute susreta obeležila je rezultatska klackalica, budući da se igralo gol za gol. Sredinom poluvremena “Tigrice“ preuzimaju konce igre u svoje ruke i dolaze do tri gola “viška“ (8:5). Do kraja meča izabranice trenera Jedoksića su postepano uvećavale prednost, a u finišu su imale i osam golova prednosti.

Briljirala je Jasmina Kukić Radojičić sa 7 postignutih golova. Milica Danilović postigla je pet, dok su se po četiri puta u strelce upisale Prijović, Tanić i Radosavljević. U poraženom timu istakla se Anđela Janušević sa 7 golova, jedan manje postigle su Obradovićeva i Bogosavljević.

Kragujevčanke će sutra u finalu (18.00h) za protivnika imati ekipu Jagodine, koja je u drugom polufinalu očekivano savladala Knjaz Miloš rezultatom 35:22.