„Tigrice“ ubedljive protiv Nišlijki (VIDEO)

Rukometašice Radničkog zabeležile su šestu uzastopnu pobedu u Super ligi, pošto su večeras u „Jezeru“, u okviru 13. kola, savladale ekipu Naise sa 33:22 (14:10). Kragujevčanke su krajem prvog dela igre došle do zavidne rezultatske prednosti, koju su tokom drugog poluvremena povećavale do konačnih „plus jedanaest“.

Nakon početnog vođstva rukometašica Radničkog od 2:0, gošće uspevaju da preokrenu rezultat na 5:3 u svoju korist. U 18. minutu „Tigrice“ stižu do izjednačenja (6:6), a onda i do tri gola prednosti u 23. minutu utakmice (10:7). Prvi period okončan je vođstvom Kragujevčanki od 14:10.

„Tigrice“ nastavljaju sa dobrom igrom i u nastavku igre, pa u 34. minutu stižu do „plus sedam“ (17:10). Polovinom drugog poluvremena Kragujevčanke dolaze i do deset poena prednosti (26:16), pa se već tada moglo naslutiti da će rukometašice Radničkog doći do svoje jedanaeste pobede u prvenstvu. Izabranice trenera Jedoksića mirno su privele utakmicu kraju i slavile sa ubedljivih 33:22.

Najzaslužnije za pobedu svog tima bile su Milica Danilović sa 10 golova (8 iz sedmerca) i Sanja Radosavljević sa 9 pogodaka. Jovana Risović imala je 10 odbrana, a Olivera Tošović 5, uz jedan zaustavljen sedmerac. Kod gošći iz Niša istakla se Lilica Gorilska sa 9 golova (2 iz sedmerca).

Radnički se ovom pobedom izjednačio po broju bodova sa vodećim Milenijumom, koji ima utakmicu manje, i to protiv trećeplasirane Jagodine (taj meč je na programu 12. marta).

Već u sredu „Tigrice“ očekuje duel osmine finala Kupa Srbije, protiv drugog tima Knjaz Miloša u Aranđelovcu. U narednom, 14. kolu, Kragujevčanke gostuju Max Sportu u Staroj Pazovi.