„Tigrice“ za korak bliže odbrani titule

U derbiju sezone, rukometašice Radničkog pobedile su večeras ekipu Jagodine u „Jezeru“ sa 26:20 (11:11) i tako napravile verovatno i ključni korak ka odbrani titule.

Neizvesnosti je bilo samo u prvih trideset minuta meča, kada su gošće iz Jagodine uspevale da održe egal sa domaćom ekipom, pa čak i povedu u samom finišu poluvremena (9:8 i 10:9).

Ipak, na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, da bi u nastavku meča Kragujevčanke dodale gas i polovinom drugog poluvremena došle do osetnije prednosti na krilima Anđele Janjušević, Katarine Stepanović i Milice Danilović.

U 54. minutu „Tigrice“ su imale „plus osam“ (23:15), što se ispostavilo kao odlučujuća prednost na meču.

Pomenute Katarina Stepanović sa 8, Anđela Janjušević sa 7 i Milica Danilović sa 4 pogodaka, uz tradicionalno nesavladivu Jovanu Risović na golu (21 odbrana), bile su najzaslužnije za pobedu domaćeg tima.

U ekipi Jagodine 5 golova postigla je Ivana Popović, a po 4 Nikoleta Milanović i Danijela Matić.

Ovim trijumfom Kragujevčanke su došle do 24 boda, čime su se osamostalile na čelu tabele sa dva boda prednosti u odnosu na večerašnjeg protivnika, ali i uz utakmicu manje.

U narednom, 14. kolu, šampionke Srbije putuju u Svilajnac, na duel sa lokalnim imenjakom.

Rаdnički (Kg) – Jаgodinа 26:20 (11:11)

Dvorаnа: Jezero.