Todorović het-trikom doneo pobedu Sušičanima

Kategorija: Fudbal

Stefan Todorović je sa tri pogotka najviše doprineo pobedi Sušice

U 25. kolu Zone „Morava“ oba kragujevačka predstavnika danas su imala maksimalni učinak u osvojanju bodova. Sušica je na svom terenu pobedila Trepču 3:2, a Slavija u Mrčajecima savladala Orlovca 1:0.

Sušičani su danas ovojili izuzetno važne bodove u borbi za opstanak u ligi zahvaljujući rasoloženom Stefanu Todoroviću, koji je postigao sva tri pogotka za domaćina i obezbedio rezultatsku prednost koju ekipa Trepče nije mogla da sustigne i izbegne poraz.

Gosti su došli u Kragujevac sa tankom klupom, ali to ne umanjuje efikasnu igru izabranika trenera Predraga Stojanovića, koji su u toku cele utakmice bili nadmoćniji. Usret je odlučen u prvom poluvremenu, kada je domaći tim stvorio više šansi, od kojih je Todorović iskoristio tri, što je bilo dovoljno za pobedu.

Fudbaleri Sušice u ovaj susret ušli su sa imperativom pobede i velikim motivima da osvoje bodove, što su i ostvarili. Brzo su postigli dva gola i oslobodili psihičkog opterećenja. U 10. minutu bilo je 1:0 za domaćina. Posle proboja Obradovića po desnoj strani i oštrog udarca po zemlji do lopte je došao Todorović i sa deset metara pogodio levi ugao. Samo dva minuta kasnije Sušica je udvostručila prednost. Realizator ponovo je bio Todorović sa sedam metara, a u tome su mu posle lepe akcije u kojoj su učestvovali Vasojević, Mijailović i Obradović.

Ekipa Sušice osvojila je važne bodove u duelu sa Trepčom u borbi za opstanak

Gosti iz Kosovske Mitrovice u 23. minutu uspeli su da manje prednost Sušice, posle dubinske lopte do koje je došao Đokić i savladao Veličkovića. Međutim, u finišu prvog poluvremena Sušičani su postigli i treći pogodak. U 40. minutu Todorović het-trikom povećao rezultat na 3:1, pa se na odmor otišlo, ipak, sa dva gola prednosti.

– Bila je ovo teška utakmica za nas u koju sno ušli sa imperativom pobede, što je opteretilo naše igrače. Ipak, zahvaljujući našoj dominantnoj igri, posebno u prvom poluvremenu i raspoloženom strelcu Todoroviću, koji je postigao tri gola, ostvarili smo važnu i zasluženu pobedu – kratko je ocenio Predrag Stojanović, trener Sušice.

SUŠICA – TREPČA 3:2 (3:1)

Stadion: U naselju Sušica.
Sudija: Vlada Đukanović (Čačak).
Pomoćnici: Aleksandar Antić (Čačak), Vlatko Urošević (Lučani).
Strelci: Todorović u 10, 12. i 40. za Sušicu, Đokić u 23. i Uljarević u 86. minutu za Trepču.
Žuti kartoni: Krstić (Sušica). Đokić, Dančetović, Fiđović (Trepča).

SUŠICA: Veličković, Mijailović, Jovanović, Vasojević (od 70. Đurić), Filipović, Božović (od 46. Krstić), Mujezinović, Todorović (od 59 Dakić), Obradović, Simić, Đorđević.

TREPČA: Mojsilović, Sikimić, Veselinović, Uljarević, Vučković, Fićović, Milosavljević, Trajković, Đokić, Kostić (od 80. Božović), Dančetović.

Drugi kragujevački zonaš Slavija, takođe, je u 25. kolu Zone „Morava“ zabeležio pobedu u duelu sa Orlovcem u Mrčajevcima. Gol odluje u drugom minutu utakmice postigao Beljić, posle kornera i akcije u kojoj su učestvovali Vukojićić i Kovačević.
Posle nedeljnog uspeha kragujevačkih zonaši su uvećali bodovni saldo, ali su zadržali mesta na tabeli. Slavija sa 26 bodova ostala na desetom, a Sušica sa tri boda manje na 12. mestu. U vođstvu je Jošanica sa 55 bodova, a drugo je Takovo sa bodom manje.

U narednom kolu Sušica putuje u Kraljevo na duel sa Slogom, a Slavija dočekuje Takovo iz Gornjeg Milanovca.