Topolci odneli bod sa Bubnja

Fudbaleri Šumadije 1903 (crno beli dresovi) u prvom poluvremenu bili u vođstvu, ali na kraju nisu pobedili

Posle uspešne prolećne serije rezultata, fudbaleri Šumadije 1903 danas su pred svojim navijačima, i pored vođstva u većem delu susreta, odigrali nerešeno sa Karađorđem 1:1 (1:0), ali su zadržali šestu poziciju na tabeli Srpske lige „Zapad“.

Derbi dva šumadijska srpskoligaša na Bubnju završen je bez pobednika. Domaći tim, ohrabren izuzetnim rezultatima pod vođstvom trenera Miroslava Stakića, napadački je počeo i današnji duel sa komšijama iz Topole. Međutim, u 10. minutu malo je nedostajalo da Karađorđe dođe u vođstvo posle kontranapada i greške u odbrani domaćih, koju Vidić nije iskoristio, zahvaljujući hrabroj intervenciji golmana Nastića izvan 16 metara i izbijanja lopte ispred napadača gostiju.

Prvu ozbiljniju priliku pred golom Topolaca u 16. minutu nije iskoristio najbolji strelac Šumadije Đurđević, jer je na ubačenu loptu utrčao, ali je otišao isuviše ulevo i iz blizine pogodio spoljni deo mreže golmana Trifunovića.

Greška je ispravljena u 30. minutu. Po desnoj strani prošao je Jovović, ušao u kazneni prostor i prosledio loptu do Đurđevića, kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu i obezbedi vođstvo Šumadiji od 1:0.

U poslednjem minutu prvog poluvremena ekipa iz Topole pripretila je iz slobodnog udarca preko Dragačevića, ali je golman Nastić uspeo da loptu izboksuje.

Ekipa Karađorđa je posle odmora odigrala ofanzivnije i sa više motiva od domaćina, a igrači Šumadije 1903 komplikovali su pred golom gostiju i gubili lopte. U 55. minutu Petrović, a kasnije i rezervista Urošević, propustili su priliku da povećaju prednost srpskoligaša sa Bubnja. I kada se ne iskoriste šanse sledi kazna, što se desilo danas i Šumadiji 1903.

U 70. minutu Vidić je dobro reagovao na ubačenu loptu sa desne strane i ispred golmana Nastića loptu sproveo u mrežu za 1:1. Posle ovog pogotka domaći tim je krenuo u želji da dođe i do drugog vođstva i osme pobede ovog proleća, ali nije uspeo.

U samom finišu susreta odličnim udarcem iz prekida sa oko 30 metara Vlašić je šutirao pod prečku, ali je golman Trifunović uspeo loptu da izbaci u korner. Posle izvođenja udarca iz ugla, Urošević je pokušao iz blizine glavom da loptu skrene u mrežu, ali je odbrana Topolaca uspela da spreči pogodak.

Treba reći da je nesigurni sudija Miloš Vitić iz Užica, koji je podelio osam žutih kartona, u sudijskoj nadoknadi vremena trenera gostiju Aleksandra Lazarevića odstranio sa klupe, poništio pogodak Karađorđa u drugom poluvremnu, a mogao je da dosudi i penal za domaćina.

Tako je komšijski derbi završen bez pobednika, zahvaljujući boljoj igri Topolaca u drugom poluvremenu. I pored remija Šumadija 1903 je sa 34 boda zadržala šestu poziciju na tabeli i sigurno sačuvala status srpskoligaša, a Karađorđe će morati da traži još jednu pobedu iz preostalih pet kola, kako bi prebrinuo brigu oko opstanka u Srpskoj ligi „Zapad“.

ŠUMADIJA 1903 – KARAĐORĐE 1:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Miloš Vitić.
Pomoćnici: Nebojša Savić, Aleksandar Milojević (svi iz Užica).
Strelci: Đurđević u 35. za Šumadiju 1903, a Vidić u 70. minutu za Karađorđa.
Žuti kartoni: Petrović, Đurđević,Božović (Šumadija 1903), Trifunović, Milosavljević, Đekić, Dragićević, Marković (Karađorđe).
Crveni karton: Aleksandar Lazarević, trener Karađorđa u 90. minutu.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Marić ( od 46. Božović), Petrović, Jovović ( od 62. Jovović), Dobrić (od 72.Nedović), Đurđević, Vukojičić, Živadinović.

KARAĐORĐE: Trifunović, Ilić, Kilibarda (od 90 Brkić)., Nikolić, Golubović, Milosavljević, Nedeljković (od 62. Bjelanović) ,Đekić, Vidić, Ratković (0d 72. Marković), Dragačević.

U 26. kolu srpskoligaš sa Bubnja gost je Jedinstvo Puteva u Krčagovu kod Užica, u nedelju od 11 časova, a Karađorđe dočekuje Jošanicu iz Novog Pazara.