Topolci slavili na Bubnju (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Karađorđa (crveni dresovi) i Šumadije 1903 pre početka susreta na Bubnju

Boljom igrom u drugom poluvremenu, fudbaleri Karađorđa iz Topole juče su pogotkom Vujića zabeležili pobedu u duelu sa podmlađenim timom Šumadije 1903 u 15. kolu Srpske lige „Zapad“ – 0:1 (0:1).

Fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja ni u trećem susretu u nizu nisu uspeli da osete slast pobede na domaćem terenu. Juče su za protivnika imali iskusniju ekipu Karađorđa predvođenu kragujevačkim trenerom Slobodanom Staševićem, koji je svojevremeno sedeo i na klupi Šumadije 1903. Kragujevčani nisu imali rešenja za napadače gostiju, koji su kontranapadima stvarali šanse, od kojih su jednu i iskorsitili.

Borili su se izabranici trenera Miloslava Stakića koliko su mogli, ali opterećeni imperativom pobede često su grešili na sredini terena i pred  golom Topolaca, gde se kao nepremostivi bedem nalazio Jovan Rafajlović, bivši golman Arsenala, kome pored organizovane i čvrste odbrane pripadaju velike zasluge za to što su bodovi sa Bubnja otišli za Topolu.

Igrači Šumadije (crno-beli dresovi) češće su napadali, ali nisu uspeli da postignu gol

Imali su igrači Šumadije 1903 svoje prilike da dođu i do prednosti. Već u petom minutu Đorđević je šutirao po zemlji, ali je golman gostiju bio siguran. Nekoliko minuta kasnije fudbaleri Karađorđa su pripretili preko raspoloženog Vujića, koji je uputio pravi projektil sa 16 metara, ali je lopta završila tik iznad prečke. Pokušao je i napadač Vidić da dovede Topolce u vođstvo, ali je njegov udarac sa ivice peterca zaustavio mladi golman Pešić.

U 35. minutu Đorđević je dobro reagovao na centaršut sa leve strane i iz okreta šutirao, ali je još bolje intervenisao golman Rafajlović i sprečio siguran pogodak. Dva minuta kasnije i Pantić je sa distance pokušao da savlada golmana Topolaca, koji je uspeo loptu da izbaci u korner, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu gledaoci, koji su dobro popunili tribinu na Bubnju, videli su još borbeniju igru u kojoj su „sevale varnice“, jer su bodove želeli i domaći i gosti.

U 57. minutu Todorović je sa leve strane dobro šutirao u suprotan ugao, ali je golman Karađorđa još jednom pokazao svoje kvalitete i loptu izbacio u korner.

I dok su domaći igrači pojačavali pritisak na gol protivnika, srpskoligaš iz Topole je posle kontranapada uspeo da postigne pogodak koji je, kako se ispostavilo na kraju, odlučio pobednika. Na levoj strani za loptu se izborio uporni Aleksa Vujić, ušao u kazneni prostor Šumadije 1903 i loptu poslao u suprotni ugao golmana Pešića.

Ovaj pogodak uneo je nervozu u redove domaćina, čiji su igrači želeli što pre da izjednače, ali su olako gubili lopte. Igrači Karađorđa uporno su branili stečenu prednost, a u 70. minutu imali su šansu i da povećaju vođstvo, ali je štoper Golubović posle kornera sa leve strane neometan sa ivice peterca poslao loptu u spoljni deo mreže.

Među gledaocima na Bubnju našla se i grupa navijača iz Topole

Bio je ovo osmi poraz Šumadije 1903 i treći na Bubnju u ovoj sezoni.

ŠUMADIJA 1903 – KARAĐORĐE 0:1 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: Oko 200.
Sudija: Mladen Jakovljević (Ljig).
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Miloš Živanović (Kostolac).
Strelac: Vujić u 61. minutu.
Žuti kartoni: Vranić, Arsenijević (Šumadija 1903), Lazarević, Živanović, Vujić, Kurandić (Karađorđe).

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Todorović, Đukić, Andrić, Jovović, Milosavljević, Pantić, Vranić (od 63. Đurović), Đorđević, Arsenijević, Aksentijević.

KARAĐORĐE: Rafajlović, Lazarević, Živanović, Vujić (od 82. Nikolić), Golubović, Kurandić (od 46. Veličković), Slavković, Tufegdžić, Vidić, Vukajlović, Milovanović (od 63. Marković).

Posle ovog poraza ekipa Šumadije 1903 ostala je u donjem delu tabele sa 13 bodova, a Topolci su uvećali bodovni saldo na 19 poena i učvrstili se u sredini tabele.

Juče je odigrano još šest susreta 15. kola Srpske lige „Zapad“ i postignuti su sledeći rezultati: Mladi radnik – Loznica 0:0, Mokra gora – Provo 0:0, Proleter (V) – FAP 4:0, Budućnot Krušik – Jedinstvo (Ub) 1:1, Sloga (P) – Smederevo 0:1 i Zlatibor (Č) – Polet (Lj) 2:0.

Danas su Jedinstvo Putevi poraženi od Šumadije iz Aranđelovca sa 0:1, a Tutin je prepustio bodove Železničaru iz Lajkovca (1:2).

U vođstvu je trenutno Smederevo sa 36 bodova, a prate ga Zlatibor iz Čajetine sa tri i Sloga iz Požege sa četiri boda manje.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje Smederevu, a Karađorđe dočekuje Jedintvo Puteve.