Toponičani se revanširali imenjaku na Bubnju (FOTO)

Kategorija: Fudbal
Gledaoci na Bubnju videli pet golova i drugi prolećni poraz Šumadije 1903

Fudbaleri Šumadije 1903 pretrpeli su danas poraz (2:3) od imanjaka iz Toponice, koji se bori za opstanak u Šumadijsko-raškoj zoni. Sušičani su u Grošnici ubedljivo savladali Baneta iz Raške (5:1) i sačuvali prednost od sedam bodova u odnosu na drugoplasiranu Slogu iz Kraljeva.

Podmlađeni tim zonaša sa Bubnja, koji je današnju utakmicu počeo sa šestoricom igrača mlađih od dvadeset godina usled odsustva iskusnih Milosavljevića i Đorđevića zbog povreda, nije uspeo da se suprostavi iskusnoj ekipi Šumadije iz Toponice, koja se revanširala za poraz u Toponici minule jeseni (0:1). Treba reći da su se momci u crno-belim dresovima  dobro borili, posebno u prvom poluvremenu, kada su uspeli da spreče nalete gostiju da što pre dođu u vođstvo.

Trener Željko Vasić pokušao je izmenama trojice igrača od početka drugog poluvremena da osveži redove, ali osim dva postignuta gola, to nije donelo očekivani rezultat, odnosno prvu prolećnu pobedu.

Fudbaleri Šumadije 1903 u pauzi sa trenerom Željkom Vasićem

Od početka današnjeg susreta na Bubnju gosti iz Toponice, koji su došli u pojačanom sastavu u odnosu na jesenji deo, u kojem su zauzeli pretposlednje mesto na tabeli, krenuli su sa pritiskom na gol Pešića i ozbiljno pretili preko Vujovića, novajlije Nikole Đorđevića i Aleksandra Dimitrijevića.

Prvi ozbiljniji udarac na gol Toponičana uputio je najzapaženiji igrač domaćina Danijel Savić neposredno pred odlazak na odmor, ali je golman gostiju uspeo da loptu izbaci u korner.

Ipak, posle odmora Šumadija 1903 došla je do rezultatske prednosti. Na ubačenu loptu utrčao je Savić i iz blizine zatresao mrežu Marjanovića.

Gosti se nisu mirili sa porazom i pojačali su pritisak na gol zonaša sa Bubnja. Posle pokušaja Vukićevića, Đorđevića i Tankosića uspeli su da preokrenu rezultat, nakon dve greške u odbrani Šumadije 1903. Za tri minuta postigli su dva gola preko Đorđevića  u 60. i  Tankosića u 63. minutu.

Izabranici trenera Vasića nisu se predavali i posle ovog malog šoka smogli su snage da se vrate u igru. U 64. minutu Savić je uputio „bombu“  pod prečku, ali je korpulentni golman Toponičana bio na mestu i sprečio pogodak.

U 80. minutu Savić je bio precizniji i sa šesnaest metara loptu poslao u levi gornji ugao golmana Marjanovića za izjednačenje 2:2. Zasluge za ovaj pogodak pripadaju i rezervisti Đuroviću, posle solo akacije na levoj strani i  nesebične asistencije.

Mladi Danijel Savić postigao je dva gola za Šumadiju 1903, ali je njegov tim izgubio
bodove

Tri minuta kasnije Lazar Kovačević, pojačanje gostiju iz Vodojaže, pokušao je da donese pobedu, ali njegov udarac sa pet-šest metara golman Pešić uspeo da izbije u korner, a posle udarca iz ugla čuvar mreže Šumadije 1903 ponovo je dobro intevenisao i sprečio pogodak gostiju.

Pobedu Šumadiji iz Toponice u finišu utakmice obezbedio je rezervista Veljko Pačariz u 85. minutu. Opet je „zadremala“ odbrana zonaša sa Bubnja i omogućila napadaču gostiju da dođe do lopte i po zemlji je pošalje u desni ugao golmana Pešića za konačnih 3:2, važnu pobedu gostiju i popravljanje plasmana na tabeli za četiri mesta.

Iskusnija ekipa Toponičana odigrala je bolje i zasluženo odnela bodove sa Bubnja

ŠUMADIJA 1903 – ŠUMADIJA (T) 2:3 (0:0)

Igralište:
Bubanj.
Sudija: Admir Ejupović (Novi Pazar).
Pomoćnici: Hermin Bihorac (Novi Pazar), Filip Popović (Kraljevo).
Strelci: Savić u 50. i 80. za Šumadiju 1903, a Đorđević u 60., Tankosić u 63. i Pačariz u 85. minutu za Šumadiju (T).
Žuti karton: Vasiljević (Šumadija (T).

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Živanović, Đukić, Vranić, Maksimović, Kočanović, Aničić (od 55. Milojević), Savić, Cvijović (od 55. Branković), Nenadić (od 55. Đurović).

ŠUMADIJA (T): Marjanović, Spakić, Vujović, Jokić (od 70. Pačariz), Vasiljević, Dimitrijević (od 46. Matanović), Vučićević, Parezanović, Tankosić, Đorđević (od 65. Ceković), Kovačević.

SUŠIČANI ČUVAJU TRON

Pozdrav igrača Sušice (plavi dresovi) i gostiju iz Raške pre današnjeg susreta u Grošnici

Lider na tabeli danas je bio domaćin ekipi Bana na igralištu u Grošnici i ispratio ga sa „peticom“. Gosti iz Raške, koji su u prethodnom kolu pobedili Vodojažu pred svojim navijačima sa 4:0, danas su poveli pogotkom Simića u 20. minutu, posle kontranapada i greške u odbrani Sušice, ali je to bilo sve što su učinili na utakmici. Ovim pogotkom kao da su razljutili domaće strelce, koji su napunili mrežu golmana Rosića sa pet pogodaka.

Izjednačio je Boban Đorđević sedam minuta kasnije posle kornera. U poslednjem minutu prvog poluvremena, u kaznenom prostoru Raščana oboren je najbolji strelac Sušice Predrag Peđa Živadinović, a siguran sa jedanaest metara bio je Vladimir Bata Božović i preokrenuo rezultat, tako da se na odmor otišlo sa golom prednosti za Sušičane.

U drugom poluvremenu fudbaleri Sušice „dodali su gas“ i gledaoci su videli još tri pogotka u gostujućoj mreži. Na scenu je stupio prekaljeni golgeter Živadinović i sa dva pogotka pokopao nade Raščana da mogu da odu neporaženi iz Grošnice.

Sa dva pogotka Živadinović je otklonio neizvesnost oko pobede Sušice

U 68. minutu bek Baroš je prošao po levoj strani i asistirao najboljem strelcu Kragujevčana da postigne efektan pogodak i poveća vođstvo na 3:1. U 80. minutu Kukić je ubacio loptu pred gol, gde se Živadinović najbolje snašao i povećao prednost na 4:1.

U listu strelaca upisao se i novajlija Marko Lepović, uz pomoć Krstića, i postavio konačan rezultat 5:1 za Sušicu.

SUŠICA – BANE 5:1 (2:1)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 150.
Sudija: Miloš Nikolić (Kragujevac).
Pomoćnici: Nikola Panović, Milan Đorić (takođe iz  Kragujevca).
Strelci: Đorđević u 27, V. Božović u 45. iz jedanaesterca, Živadinović u 68. i 80. i Lepović u 90. minutu za Sušicu, a Simić u 20. za Bane.
Žuti kartoni: Ljubisavljević, Ilić (Sušica), Petrović, Milićević (Bane).

SUŠICA: Veličković, Kukić, Mijailović, Baroš, S. Božović, Simić (od 49. Ilić), Obradović (od 80. Krstić), Đorđević (od 82. Lepović), Živadinović, V. Božović, Ljubisavljević.

BANE: Rosić, Milićević, Ilić, Cvetić, Bošković, Marković (od 67. Sočanac), Simić, Petrović, Goljović, Radulović (od 60. Ćurulija), Dragojlović.

Danas su odigrana još dva susreta 15. kola Šumadijsko-raške zone. Sloga je u Kraljevu pobedila Karađorđa iz Ribnice 2:0, a Gruža kao gost ekipu Aplona 2018 u Kovačima sa 2:1.

Sušica je u vođstvu sa 37 bodova, drugoplasirana Sloga ima sedam bodova manje, a treća je Gruža sa 28 bodova.

I pored poraza Šumadija 1903 je zadržala mesto u gornjem delu tabele, a u narednom kolu gostuje u Ribnici, gde se sastaje sa Karađorđem. Sušica odlazi u goste Novom Pazaru 1928, a Vodojaža će se sastati sa Gočom u Vrnjačkoj Banji.

Jedan komentar: Toponičani se revanširali imenjaku na Bubnju (FOTO)

1. Zasto niste napisali da prilikomjedanesterca za Susicu ekipa Baneta napustla teren zbog ponavljanja penala.Niste objektivni u informisanju.