Trajković presudio „Golubovima“

fkradnickiOmladinci Radničkog zabeležili su prvu pobedu u novoj sezoni Omladinske lige Srbije, pošto su u okviru 2. kola savladali Spartak u Subotici sa minimalnih 1:0 (0:0). Tri boda „Đavolčićima“ doneo je štoper Trajković u samom finišu meča.

Baš kao i protiv Borčana proteklog vikenda, Kragujevčani su i u Subotici bili bolji rival, stvarali šanse, ali jednostavno lopta nije htela u mrežu. „Đavolčići“ su u poslednjih desetak minuta utakmice ušli sa igračem više na terenu. pošto je zbog nesportskog ponašanja isključen fudbaler domaćih Zlatković.

Konačno, u 88. minutu, nakon kornera sa desne strane, štoper Radničkog Dragan Trajković bio je najbolji u skoku i matirao golmana Spartaka Rašetu.

Veoma važna pobeda za ekipu koju predvodi Milan Živković, zbog neophodnog samopouzdanja u narednim mečevima. Led je probijen kada je realizacija u pitanju, što je možda i najbitnije.

Već za vikend omladince Radničkog očekuje meč sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca na pomoćnom terenu „Čika Dače“.

SPARTAK – RADNIČKI 1923 0:1 (0:0)