Treća uzastopna pobeda rukometašica Radničkog 1964

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 nastavljaju da nižu pobede u Super B ligi Srbije. Učenice Rodoljuba Kurandića su sinoć, u utakmici 18. kola, trijumfovale na gostovanju Slovenu u Rumi sa 35:22 (18:12), upisavši tako svoju treću pobedu u nizu.

Kragujevčanke su od samog starta kontrolisale rezultat i prvo poluvreme okončale sa šest golova prednosti (18:12).

U nastavku susreta ekipa trenera Kurandića uspela je da održi visok intezitet igre, posebno u fazi odbrane, što je rezultovalo ubedljivim trijumfom – 35:22.

Jasmina Kolak je u maniru najiskusnije igračice u kragujevačkom timu prednjačila sa osam postignutih golova, a sjajna partiju pružila je i Ajlin Bjelak, koja je postigla gol manje.

U domaćoj ekipi, koja je upisala i sedmi uzastopni poraz, istakla se Milica Aćimović sa sedam pogodaka, dok je Milica Stević postgila četiri gola.

ŽRK SLOVEN – RK RADNIČKI 1964 22:35 (12:18)

Isključenja: Sloven 12 min, Radnički 14 min

SLOVEN: Veselinović (3 odbrane), Aćimović 7, Rakić 3, Radović 1, Uskoković 3, Janković (5 odbrana), Markuš, Stević 4, Mojsilović 2, Kostić, Petrović 1, Krezović, Veljković 1.

RADNIČKI 1964: J. Pojužina (5 odbrana), Đorđević 1, Veličković 4, Srećković, Bjelak 7, Simić 1, Blagojević 2, Hasanović (9 odbrana), Vlašković 2, Mikić 3, Durlević 1, Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 2, Kolak 8, Ž. Pojužina 3.

Igračica utakmice: Jasmina Kolak (Radnički 1964)

Radnički 1964 se ovom pobedom probio do četvrte pozicije na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

Kragujevčanke će u 19. kolu ugostiti ekipu Pirota, protiv koje će pokušati da nastave svoj pobednički niz.