Treći set prelomio

Kategorija: Odbojka

Odbojkaši Radničkog pružili su dostojan otpor novosadskoj Vojvodini u 12. kolu Super lige Srbije, ali su na kraju ipak pretrpeli poraz rezultatom 1:3 (25:18, 15:25, 24:26, 17:25). Presudan je bio treći set, koji je posle velike borbe pripao Novosađanima i tako u velikoj meri odlučio pitanje pobednika.

Oko 200 gledalaca u „Jezeru“ moglo je da uživa u odličnoj, borbenoj utakmici, koja je pokazala da ekipa Radničkog može ravnopravno da se nosi i sa tako kvalitetnim rivalima kao što je Vojvodina. Na kraju, ostaje žal što je kragujevački tim propustio priliku da učini nešto više i uzme makar bod protiv Novosađana.

Bez kapitena Čedića, koji je u međuvremenu prešao u francuski Monpelje, izabranici trenera Marinkovića zbili su redove i pružili prilično dobru partiju večeras, naročito u prvom setu kada su paralisali sve napade gostiju iz Novog Sada.

Kragujevčani su dominirali na mreži i u potpunosti zaustavili kranje napadače novosadskog tima, pre svega Mirana Kujundžića. Na drugoj strani, Veljović je odlično razigravao Glavinića, Stevanovića i Opačića, pa je prednost Radničkog postepeno rasla do konačnih 25:18.

Pozitivan utisak posle izvanredno odigranog prvog seta odbojkaši Radničkog pokvarili su već u narednoj deonici. Već na početku drugog seta Vojvodina je povela sa 1:5, ali posle Marinkovićevog tajm-auta domaći su najpre smanjili na 4:5, a potom došli i do preokreta i vođstva od 7:6. Ipak, gosti su konačno pronašli željeni ritam igre u napadu, probudio se Kujundžić i uz podršku Vemića odveo Vojvodinu na maksimalnih „plus osam“ (10:18). Već tada je bilo jasno da će ovaj period igre pripasti Novosađanima, koji su tako došli do izjednačenja u setovima.

Prelomni trenutak meča bio je svakako treći set, koji je protekao u velikoj borbi za svaki poen. Opet su gosti bolje startovali i poveli sa 1:5, ali je Radnički nakon tehničkog tajm-auta na servis Alekse Matića uspeo da dođe do izjednačenja 13:13. Vojvodina opet dolazi do daha i prednosti (13:15), koja je ubrzo anulirana kada su Kragujevčani na servis Goića stigli najpre do izjednačenja, a potom i do minimalnog vođstva od 19:18.

Od tog trenutka ekipe su se smenjivale u vođstvu, vodila se velika borba za svaki poen, a prvi su do set lopte došli odbojkaši Radničkog posle poena Nemanje Stevanovića. Međutim, gosti se nisu predavali i zahvaljujući Radiši Stevanoviću i Kujundžiću uspeli su da naprave preokret i dobiju ovaj veoma važan set sa 24:26.

Borili su se Kragujevčani i u četvrtom setu, ali igrači Vojvodine nisu imali nameru da prokockaju prednost koju su stekli nakon teško dobijenog trećeg seta. Napadi Radničkog postajali su sve „čitljiviji“ za blok Novosađana, što je primoralo Marinkovića da reaguje promenom dizača, ali ni to nije pomoglo. Vojvodina je dobila i ovaj set sa 17:25, čime je došla do konačnog trijumfa od 1:3 u setovima.

U pobedničkom timu prednjačio je Kujundžić sa 16 poena, a dvocifren je bio još i Ukrajinac Suhinjin sa 12 poena. Na drugoj strani u ekipi Radničkog najefikasniji su bili Glavinić i Stevanović sa po 15 poena, dok je Opačić osvojio 11 poena.

Trener Radničkog Bojan Marinković žali što njegova ekipa nije osvojila makar jedan bod na večerašnjoj utakmici. Prema njegovim rečima, na kraju presudilo je neiskustvo njegovih izabranika, naročito u tom kobnom trećem setu kada se rezultat lomio.

– Presudio je treći set i naše neiskustvo u završnici. Jednostavno, kada u ekipi imate igrače koji se nisu borili za trofeje, niti ih osvajali, takve stvari se dešavaju. Za razliku od nas, Vojvodina mirno privodi setove kraju; u stresnim trenucima kada se rezultat lomi, oni igraju mirno jer su veliki broj sličnih utakmica već odigrali i dobili. Žao mi je što nismo iskoristili priliku da dobijemo taj treći set, pošto se videlo da Vojvodina još uvek nije uigrana nakon dovođenja dva nova igrača. Ipak, mogu da budem zadovoljan pojedinim segmentima ove utakmice. Na ovakvim mečevima igrači stiču neophodno iskustvo i samopouzdanje, što mi daje za pravo da se nadam kako ćemo u nastavku sezone protiv ekipa našeg ranga kvaliteta beležiti dobre rezultate. – izjavio je trener kragujevačkog tima po završetku susreta.

Bojan Marinković, trener OK Radnički

On priznaje da je očekivao i veći broj gledalaca na tribinama „Jezera“, naročito kada se uzme u obzir reputacija novosadskog kluba.

– Ekipa Vojvodine ima najviše moguće ambicije i u kupu i u prvenstvu. Žao mi je što večeras nije došlo još više ljudi da vidi na delu ekipu Vojvodine, koja će ove sezone sigurno osvojiti bar jedan trofej. – dodao je Marinković.

Odlazak kapitena Čedića nije poremetio ambicije Kragujevčana, koji će sa postojećim igračkim kadrom pokušati da realizuju ciljeve zacrtane pre početka sezone.

– Želeli smo ove sezone da napravimo jedan iskorak, uz stabilizaciju kluba kao prevashodni cilj. Imamo veliki broj mladih igrača koji polako stasavaju i daju jednu novu energiju. Voleo bih da moja ekipa igra dobro i da se na kraju prvenstva nađemo među prvih pet timova na tabeli, kako bi dogodine izašli u neko evropsko takmičenje. S obzirom na trenutnu bodovnu zalihu, sa par pobeda u drugom delu sezone možemo to da ostvarimo. – podvukao je trener Radničkog.

MOK RADNIČKI – VOJVODINA NS SEME  1:3 (25:18, 15:25, 24:26, 17:25)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 200
Sudije: Jovanović i Jovančić.

MOK RADNIČKI: Glavinić 15, Veljović 3, Goić 8, Žugić 1, Pantović (libero), Pejčić 1, Stevanović 15, Matić 4, Pantelić (libero), Opačić 11, Radivojević, Krstić 1. Trener: Bojan Marinković.

VOJVODINA NS SEME: Simić 4, Vučićević 4, Stanković, Stevanović 9, Vemić 8, Kujundžić 16 (3 asa), Peković (libero), Šormaz 1, Todorović 2, Perić, Suhinjin 12. Nije igrao: David Mehić. Trener: Nedžad Osmankač.

U narednom, 13. kolu odbojkaši Radničkog putuju u Ljig, gde će u susretu sa domaćim Spartakom pokušati da dođu do novih bodova.