Treći uzastopni poraz rukometaša Radničkog (VIDEO)

rk radnicki

Novi neuspeh, treći uzastopni, doživeli su rukometaši Radničkog. Oni su večeras u svom „Jezeru“ poraženi od šabačke Metaloplastike sa 19:22 (12:11) u trećem kolu SRLS.

Radnički se dobro držao sve do petnaestak minuta pre kraja meča, kada se Metaloplastika rezultatski odlepila i rutinski došla do prve pobede u sezoni.

U prvom poluvremenu viđena je uglavnom egal borba, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Radnički je na odmor otišao sa golom prednosti (12:11), da bi na startu drugog dela igre gosti iz Šapca preokrenuli i stigli do minimalne prednosti (14:13).

Ključan detalj dogodio se u 46. minutu utakmice, kada je Metaloplastika po prvi put na meču došla do tri gola prednosti (17:14). U tim trenucima razbranio se golman gostiju Arsić, pa su Šapčani ubrzo stigli i do „plus pet“ (22:17).

Do kraja meča domaći su uspeli samo da ublaže rezultatski deficit.

Najbolji akter meča bio je Ivanović sa 7 golova, dok su njegovi saigrači Marković i Mitrović ubeležili po 4 gola na svoj konto. U redovima domaćih najefikasniji je bio Spasić sa 5 pogodaka.

Prve bodove u prvenstvu rukometaši Radničkog moraće da potraže narednom kolu, kada će gostovati Moravi u Velikoj Plani.