Trener Lazarević „probudio“ Drenovčane

Trener Lazarević uveo je igrače Borca u Prvu gradsku ligu, a sada ih spašava od ispadanja u niži rang

Fudbaleri Borca iz Drenovca zabeležili su šestu pobedu u prolećnom delu Prve gradske lige Kragujevca, pošto su u utakmici  24. kola savladali ekipu Šumadinca KG iz Velikih Krčmara sa ubedljivih 5:1. Istakli su se dvostruki strelci, kapiten Slović i Karanović, odnosno Čpajak, koji je mrežu Krčmaraca „načeo“ u 20. minutu. Ovom pobedom Drenovčani su rešili najveći deo briga oko opstanka u ligi i približili se ekipama u sredini tabele.

Za ovaj uspeh zaslužna je cela ekipa, koju od ove polusezone ponovo vodi trener Dragan Lazarević, čovek koji je 2014. godine Drenovčane uveo u Prvu gradsku ligu. Zbog obaveza na drugim poslovima, Lazarević je u toku prošle godine napustio Borac. To se, uz odlaske pojednih igrača, odrazilo i na rezultate drenovačkog prvoligaša, koji je do skora tavorio na poslednjem mestu i pretila mu je opasnost da se preseli u niži rang. Da se to ne bi desilo, uprava Borca je ponovo pozvala Lazarevića da preuzme ulogu „spasioca“, što je on i učinio, i uz par kvalitetnih pojačanja, preporodio ekipu. Od sedam susreta u prolećnom delu prvenstva, Drenovčani su kao gosti izgubili samo od drugoplasirane Sloge iz Desimirovca i sa 18 osvojenih bodova značajno popravili plasman.

Na jučerašnjem susretu sa Šumadincem KG stvorili su veći broj šansi, a čak pet su uspeli da pretvore u pogotke. Iako su gosti već u trećem minutu, posle kontranapada preko Dušana Miljojkovića došli u vođstvo, Borac je uspeo da preokrene rezultat i zabeleži najubedljiviju pobedu ovog proleća.

Seriju pogodaka je u 20. minutu otvorio štoper Čpajak, koji se posle izbacivanja ekipe Korićana iz Prve gradske lige preselio u Drenovac. Bio je to odičan udarac sa 18 metara u rašlje golmana gostiju Antonijevića. Kapiten i golgeter Borca Mileta  Slović u 39. minutu preokrenuo je rezultat na 2:1 u korist domaćina.

U drugom poluvremenu Drenovčani su za šest minuta postigli još tri pogotka. Posle lepe akcije u kojoj su učestvovali Nikolić, Vranić i Slović, goleadu je u 72. minutu nastavio Karanović i povećao prednost domaćina na 3:1. Samo dva minuta kasnije iskusni Karanović postiže svoj drugi pogodak na utakmici, posle preciznog udarca iskosa sa desne strane. Pobedu je „overio“ kapiten Slović drugim pogotkom na utakmici i postavio konačan rezultat 5:1.

Mileta SlovicKapiten Mile Slović je sa dva pogotka doprineo ubedljivoj pobedi Borca iz Drenovca

Na početku ove polusezone zamolili su me ljudi iz uprave Borca da se vratim i da pokušamo da ekipi povratimo stari sjaj. Došli su kao pojačanja Marković i Nikolić, a iz Vodojaže se vratio Karanović i ekipa je krenula sa dobrim rezultatima. Izgubili smo samo utakmicu sa Slogom iz Desimirovca i u prolećnom delu prvenstva osvojili 18 bodova, što je izvanredan učinak, ako se zna da je u celoj jesenjoj polusezoni sakupljeno samo 10 bodova. Mislim da je ekipa stabilizovana i da nema problema oko opstanka u Prvoj gradskoj ligi – rekao je za KG Sport Dragan Lazarević, trener Borca iz Drenovca.

Posle ove pobede Borac iz Drenovca sa 28 bodova zauzima 12. mesto, koliko ima i Jadran na 11. poziciji.

BORAC – ŠUMADINAC KG 5:1 (2:1)

Igralište: U Drenovcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Lazar Tomić. Pomoćnici: Nikola Kostić, Nikola Živković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Čpajak u 20, Slović u 39. i 78, Karanović u 72. i 74. za Borac, a Miljojković u 3. minutu za Šumadinac KG.
Žuti kartoni: Glišić, Gavrilović (Šumadinac KG).

BORAC: Pantić, Vlašković (Karanović), Čpajak, Nešović, Juriševič, Janković, Marković, Sretenović (Lazarević), Slović, Vranić, Nikolić (Arsić).

ŠUMADINAC KG: Antonijević, Srećković, Blagojević, Jovanović, Maksimović, Glišić, Gajić, Dejan Miljojković, Dušan Miljojković, Pantić, Gavrilović.

IGRAČ UTAKMICE: Mile Slović (Borac).

U ostalim susretima 24. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Pobeda Beloševac – Mladost (P) 1:1, Ćava – Vinogradi DB 6:2, Maršić – Sloga (D) 4:1, Kolonija – Vodojaža 1:1, Jedinstvo – Sušica 2:2, Budućnost (R) – Partizan (C) 2:2. Susret Soboda (G) – Srbija je odložen za sredu, a slobodan je bio Jadran.

U 25. kolu Prve gradske lige sastaju se: Sušica – Borac (D), Jadran – Pobeda Beloševac, Partizan (C) – Jedinstvo, Šumadinac KG – Sloboda, Srbija – Kolonija, Vodojaža – Maršić, Sloga (D) – Ćava, Vinogradi DB – Mladoost (P). U vođstvu je Sušica sa 52 boda, dok drugoplasirana Sloboda iz Grbica ima 11 bodova manje.

Proteklog vikenda odigrane su i utakmice 17. kola Druge gradske lige i postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1934 – Divostin 1:1, Seljak (C) – Kremenac 4:3, Žeželj – Zastava 6:1, Azbest – 21. oktobar 8:3, Kutlovo – Košutnjak 2:0, Bagremar – Hajduk 1:2, a slobodna je bila ekipa Botunja.

U vođstvu je Šumadija 1934 iz Drače sa 44 boda,  sa sedam bodova više od Kutlova.

U narednom kolu sastaju se: Zastava – Šumadija 1934, Hajduk – Kutlovo, Košutnjak – Azbest, 21. oktobar – Žeželj, Botunje – Bagremar, Divostin – Seljak (C), a slobodan je Kremenac.