Trepča odnela bodove sa Bubnja (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Igrači Šumadije 1903 (plavi dresovi) nisu uspeli da postignu gol na Bubnju i izgubili su bodove

U 7. kolu Šumadijsko-raške zone, fudbaleri Šumadije 1903 su porazom od Trepče 0:1 (0:0) prekinuli seriju od tri uzastopne pobede pred svojim navijačima, dok je Sušica u Grošnici pobedila Polet iz Ratine sa 2:0.

Posle poraza u prethodnom kolu od Goča u Vrnjačkoj Banji (0:1), fudbaleri zonaša sa Bubnja izgubili su bodove i na svom terenu od Trepče.

Sa današnje utakmice na Bubnju

Ne može se ništa zameriti igračima zonaša sa Bubnja, jer su se borili i želeli pobedu, ali su naišli na iskusniju ekipu Trepče, za koju nastupa Žarko Karamatić, nekadašnji igrač Radničkog 1923. Gosti su odigrali čvrsto u odbrani i preko kontranapada pokušavali da dođu do pogotka, u čemu su i uspeli.

Gol odluke postignut je u 75. minutu. Ljubo Nenadić je izveo prekid sa leve strane, a gosti su daleko izbacili loptu i posle kontranapada preko desne strane i centaršuta Karamatića, bek Trepče Nemanja Milojević se najbolje snašao na drugoj stativi i savladao Nastića.

Bek gostiju Nemanja Milojević postigao jedini pogodak i doneo bodove Trepči

Prvo poluvreme proteklo je bez pravih šansi za gol, ako izuzmemo pokušaj Đorđevića u 20. minutu, kada je njegov udarac iz neposredne blizine izblokiran.

Posle odmora Šumadija 1903 krenula je ofanzivnije i u 56. minutu, posle prekida koji je izveo Nenadić, za malo su na metar-dva od gola zakasnili Đorđević i Živanović da ubace loptu u mrežu. Četiri minuta kasnije Milojević je zaštitio mrežu Trepče izbacivanjem lopte u korner. Na drugoj strani Karamatić je jako šutirao iz prekida, ali je Nastić bio na mestu.

U finišu utakmice Šumadija 1903 je propustila tri prilike za izjednačenje ili eventualni preokret. U 82. minutu golman je odneo loptu ispred Đorđevića na dva metra od gola. U sudijskoj nadoknadi vremena rezervista Arsenije Kočanović glavom je iz blizine pokušao da centaršut Živanovića sa desne strane sprovede u gol, ali je čuvar mreže Trepče uspeo da loptu da izbaci u korner. Posle udarca iz ugla isti igrač je loptu poslao za malo pored gola gostiju i tako propustio priliku da spase Šumadiju 1903 od prvog poraza na Bubnju u ovoj sezoni.

Fudbaleri Trepče su posle pobede na Bubnju podelili radost sa grupom navijača, koji su ih bodrili

I pored poraza Šumadija 1903 je sa 13 bodova ostala u gornjem delu tabele sa dva boda manje od Sušice, a šansu da je pretekne ima  Vodojaža, ukoliko pobedi Gružu.

ŠUMADIJA 1903 – TREPČA 0:1 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Nemanja Blagojević.
Pomoćnici: Filip Popović, Ranko Stojanović (svi iz Kraljeva).
Strelac: Milojević u 75. minutu.
Žuti karton: Milojević, Trajković (Trepča).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Živanović, Slavković (od 70. Kočanović), Vranić, Maksimović, Milosavljević, Stefanović (od 66. Đokić), Aleksić, Aničić, Đorđević, Nenadić.

TREPČA: Jovanović, Mašić, Milojević, Trajković, Vučković, Lazić, Stefanović (od 86. Božović), Sedlarević, Popović (0d 63. Đokić), Karamatić, Lalić.

Fudbaleri drugog kragujevačkog zonaša Sušice su na igralištu Vodojaže u Grošnici zabeležili četvrtu pobedu u ovoj sezoni. Oni su savladali ekipu Poleta iz Ratine sa 2:0.

Sušičani su odigrali bolje u prvom poluvremnu i to materijalizovali sa dva pogotka. Oba gola postigao je Stefan Božović. U osmom minutu on je prošao kroz sredinu i udarcem sa 16 metara doveo Sušicu u vođstvo. U 45. minutu lopta je pogodila u ruku jednog odbrambenog igrača gostiju i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Božović i tako duplirao prednost Sušice.

U drugom poluvremenu gosti iz Ratine opasnije su napadali, ali je odbrana Sušice sačuvala svoju mrežu i zasluženo osvojila bodove.

Ekipa Sušice posle današnje pobede ostala je jedina ekipa bez poraza u Zoni

Danas su odigrana još dva susreta. Kraljevačka Sloga, posle poraza od Trepče, izgubila je i na svom terenu od Reala iz Podunavaca 1:2, a  Goč iz Vrnjačke Banje pobedio je Apolona 2018 u Kovačima 3:0.

Sušica je posle današnje pobede stigla do druge pozicije na tabeli sa 15 bodova, koliko ima i Gruža na prvom mestu, koja sutra gostuje u Grošnici i sastaje u derbiju sa Vodojažom.

Sutra se sastaju Šumadija (T) – Novi Pazar 2018 i Karađorđe (R) – Bane.