Trijumf odbojkaša Radničkog u Subotici

Kategorija: Odbojka

Odbojkaši Radničkog zabeležili su pobedu na gostovanju subotičkom Spartaku u 7. kolu mini lige. Kragujevčani su trijumfovali sa maksimalnih 3:0 u setovima (25:23, 25:16, 25:23), čime su se revanširali Subotičanima za poraz u „Jezeru“ na startu ove faze takmičenja.

Nepunih sedam dana po završetku finalnog meča Kupa Srbije, u kome su poraženi od Crvene zvezde, učenici Dejana Matića smogli su snage da dođu do trijumfa na gostovanju u Subotici. Kragujevčani su bili napadački izuzetno raspoloženi (54% realizacije napada), a dobro je funkcionisao i blok, što se ispostavilo kao dobitna kombinacija za ubedljivu pobedu u „Dudovoj šumi“.

Uvodni set bio je prepun preokreta. Ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu, da bi u samom finišu ove deonice Kragujevčani, poenima večeras izuzetno raspoloženog Uglješe Ilića, uspeli da dođu do početne prednosti.

Ako je korektor Radničkog obeležio prvi set sa 10 osvojenih poena, onda je centralna figura drugog perioda igre bio srednji bloker kragujevačkog tima Nikola Goić, koji je u potpunosti zagospodario mrežom i sa šest poena blokom u velikoj meri doprineo ubedljivom trijumfu svoje ekipe u ovom setu – 25:16.

Domaćin je najžešći otpor pružio u trećoj deonici. Izabranici Igora Zakića bili su u vođstvu tokom većeg dela ovog seta, ali im je u završnici popustila koncentracija, napravili su par grešaka, što su odbojkaši Radničkog znali da kazne, tako da su na kraju odneli sva tri boda iz „Dudove šume“.

Korektor Radničkog Uglješa Ilić završio je ovaj meč kao najefikasniji u redovima svoje ekipe sa 18 poena. 14 poena osvojio je Nikola Goić, od toga čak 9 blokom, a kapiten Nemanja Stevanović doprineo je pobedi svog tima sa 10 poena.

U ekipi Spartaka bolji od ostalih bili su Aleksandar Veselinović sa 11 i Đorđe Ilić sa 9 poena, od toga 5 blokom.

Kragujevčani su ovom pobedom došli do kote od 32 osvojena boda, šest manje u odnosu na požarevački Mladi radnik, koji svoj meč 7. kola igra sutra protiv Jedinstva iz Stare Pazove. Teoretski, Radnički je još uvek u igri za plej-of, ali sa izuzetno malim šansama.

U 8. kolu ekipu trenera Dejana Matića očekuje još jedan susret sa Crvenom zvezdom, u utakmici koja će narednog petka biti odigran u hali „Jezero“.