Trijumf rukometaša Radničkog 1964 na startu drugog dela sezone

Rukometaši Radničkog 1964 pobedom su otvorili drugi deo sezone u Prvoj regionalnoj ligi „Zapad“. Kragujevačani su večeras u hali „Jezero“ bili bolji od Goč Merkura iz Vrnjačke Banje rezultatom 34:22 (17:13), u utakmici 12. kola.

Utakmicu je obeležila prilično gruba igra, naročito gostujućih rukometaša, ali i nesigurno suđenje sudijskog para iz Čačka, Dragane Jakovljević i Danijele Sando, na čije odluke su podjednako žustro reagovale obe klupe.

Tenzije među akterima na terenu bile su izuzetno velike, naročito u prvom poluvremenu. Bilo je tu ujedanja, guranja, gaženja, razbijenih noseva i prava je sreća što je ovaj meč na kraju ipak mirno okončan.

Gosti iz Vrnjačke Banje su bolje otvorili ovu utakmicu, poveli sa 3:1, ali su rukometaši Radničkog 1964 iskoristili prednost igrača više i sa tri vezana pogotka prešli u vođstvo. Pokušavali su domaći da već u prvih pola sata igre steknu značajniju rezultatsku prednost koja bi im garantovala nešto mirniji finiš, ali je večeras sjajni kapiten Goč Merkura Nikola Stanojčić maltene sam održavao svoj tim u igri.

Na poluvreme su Kragujevčani otišli sa četiri gola prednosti (17:13) i sa namerom da u nastavku susreta prevashodno zaustave raspoloženog Stanojčića.

U tome su i uspeli početkom drugog poluvremena, budući da je golgeterski post kapitena gostiju trajao punih dvanaest minuta. Za to vreme Radnički je povećavao stečenu prednost, koja je 46. minutu dosegla dvocifrene okvire (27:17). Tada je već bilo jasno da će Kragujevčani upisati jedanaesti trijumf u sezoni i napraviti još jedan korak ka plasmanu u Super ligu Srbije.

Isključenje Aleksandra Đukića

Poslednjih deset minuta ovog susreta obeležilo je isključenje Aleksandra Đukića i njegovi žustri protesti na račun arbitara, ali i efektna završnica domaće ekipe, za koju se pobrinuo večeras odlični čuvar mreže Radničkog Ognjen Jovanović, koji je najpre šmekerski realizovao sedmerac, a potom stigao i da upiše dve vezane odbrane za aplauze malobrojne publike u „Jezeru“.

Dragan Študer, trener Radničkog 1964, izneo je za KGsport.info svoje impresije nakon večerašnjeg duela.

– Prva takmičarska utakmica za nas posle pauze od tri meseca, očekivano teška. Goč je krenuo da igra veoma oštro i mislim da sudije tu nisu odgovorile na pravi način. Tek su u drugom poluvremenu promenile kriterijum. Takav sistem, da kažem divljačkog udaranja, nama ne odgovara, jer ovi momci nisu naučeni tako da igraju. Kada smo se na početku drugog poluvremena rezultatski odlepili i ušli u dobar ritam, stvari su došle na pravo mesto. Značajnu ulogu odigrala je i naša velika rotacija, s obzirom da imamo dvadesetak igrača koju konkurišu za sastav, dok drugi klubovi nemaju dovoljan broj igrača ni da popune zapisnik.  – prokomentarisao je Študer.

Rukometaši Radničkog 1964 sada se okreću najvažnijem meču u ovoj sezoni protiv drugoplasirane Župe 54 u Aleksandrovcu. Pobeda na ovom gostovanju bi Kragujevčanima široko otvorila vrata elite.

– Misli su nam već usmerene na susret sa Župom. Idemo tamo da pobedimo, jer mi Župu moramo pobediti ukoliko želimo u viši rang. Spremali smo se i spremaćemo se u toku naredne nedelje za taj meč. Nadamo se da će sve biti kako treba i da će se naredne sezone u hali „Jezero“ igrati superligaški rukomet. – zaključio je u optimističnom tonu trener kragujevačkog tima.

Branislav Radenović je sa devet golova bio najefikasniji u taboru Kragujevčana na večerašnjem susretu. Pored Radenovića, u ekipi Radničkog istakli su se i Jovan Poskurica i Nebojša Stošić sa po pet pogodaka.

U ekipi Goč Merkura Nikola Stanojčić postigao je više od polovine golova za svoj tim na ovom susretu – ukupno 13.

Treba napomenuti i podatak da su Kragujevčani sjajno izvodili sedmerce večeras, bez promašaja.

Rukometaši Radničkog 1964 večeras nepogrešivi sa sedam metara – 10 od 10

Radnički 1964 – Goč Merkur  34:22 (17:13)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 100
Sudije: Dragana Jakovljević i Danijela Sando (obe iz Čačka)
Sedmerci: Radnički 1964 10 (10), Goč Merkur 1 (1)
Isključenja: Radnički 1964 6 minuta, Goč Merkur 16 minuta
Crveni karton: Aleksandar Đukić (Goč Merkur)

RADNIČKI 1964: Bogićević (3 odbrane), Blagojević 2, Milosavljević, Đukić, Stošić 5, Ristić (1 odbrana), Dobrosavljević 1, Radivojević, Ilić 1, Knežević 3, Stevanović 1, Radenović 9, Stanojev 4, Poskurica 5, Jovanović 1 (7 odbrana), Barjaktarević 2.

GOČ MERKUR: Stanojčić, Đukić, Stančić 1, Nedeljković, Vukoičić 4, Jovanović 1, Strinković 1, Srećković 1, Lakić 1, Radović (6 odbrana), Egerić, Stanojčić 13, Marić, Đorđević.

Radnički 1964 je ovom pobedom zadržao čelnu poziciju na tabeli sa 23 bodova. Kao što smo napomenuli, Kragujevčane narednog vikenda očekuje verovatno ključna utakmica za plasman u Super ligu Srbije, protiv Župe 54 u Aleksandrovcu.

Tekst i foto: M. Pasuljević