Trijumf u režiji Ratkovića

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Radničkog 1923 došli su do jedanaeste pobede u Prvoj ligi Srbije, i to na gostovanju ekipi Budućnosti u Dobanovcima u okviru 21. kola – 1:0 (1:0). Gol odluke postigao je napadač Kragujevčana Andrija Ratković u 8. minutu susreta.

Očekivalo se da će utakmica između Kragujevčana i Dobanovčana biti tvrda, takmičarska, bez puno prilika za gol. Na kraju je pitanje pobednika rešio rani pogodak Ratkovića, kojim su Šumadinci produžili niz dobrih rezultata i sačuvali odličnu šestu pozicju na tabeli.

Domaćin je u ovaj susret ušao veoma motivisano i prvi zapretio u 2. minutu, kada je nakon centaršuta Stojkovića sa desne strane Dobrijević tukao glavom sa pet metara preko gola.

Radnički je od početka utakmice imao jasnu taktiku, koja se sastojala u tome da igra malo povučenije i svoje šanse traži preko kontranapada. Upravo jednu takvu situaciju Kragujevčani su materijalizovali u 8. minutu. Ratković je umakao po desnoj strani, utrčao u šesnaesterac, gde je lepo prevario Maksimovića i poslao loptu u suprotan ugao donevši vođstvo svom timu.

Kako se ispostavilo bio je to trenutak koji je odlučio pobednika, budući da u nastavku nije bilo previše izglednih prilika na obe strane terena. Budućnost je imala jalovu inicijativu, dok se Radnički vrlo vešto i organizovano branio, vrebajući još neku povoljnu situaciju iz kontre ili polukontre.

U 12. minutu Tomislav Todorović je sa dvadesetak metara šutirao pravo u golmana Budućnosti Kneževića. Nesporazum štopera Kragujevčana Milana Ilića i golmana Lazara Raičević mogao je da kazni Vladisavljević u 25. minutu, da bi šest minuta kasnije na drugoj strani Lukić šutirao glavom sa nekih šest metara pored gola.

Poslednju priliku u prvom delu susreta imao je štoper Dobanovčana Maksimović, koji je pokušao udarcem sa distance da iznenadi Raičevića, ali bezuspešno.

Početak drugog poluvremena doneo je nešto više uzbuđenja u odnosu na prvih 45 minuta. Najpre je Stojković zapretio nakon prekida u 48. minutu, a dva minuta kasnije revanširao mu se Petrović na drugoj strani.

Veliku priliku da dođu do rezultatskog poravnanja Dobanovčani su propustli u 56. minutu kada je Simić neometan sa 6-7 metara uputio prilično loš završni udarac.

Nastavili su fudbaleri Budućnosti da pritiskaju Kragujevčane, u želji da dođu do izjednačujućeg pogotka. U 69. minutu tamnoputi Emeke šutirao je sa dvadesetak metara pored stative, da bi tri minuta docnije Kukolj propustio izuzetnu šansu, pošto je posle proigravanja od strane Vladisavljevića izbio sam pred Raičevića i pokušao da ga lobuje, ali nije bio dovoljno precizan.

Poslednju dobru priliku za rezultatsko poravnanje domaća ekipa propustila je u 78. minutu. Emeke je uposlio Dobrijevića, koji je sa ivice peterca gađao suprotan ugao, ali je lopta prohujala pored stative i završila u gol-autu.

Na kraju je ostao aktivan rezultat iz 8. minuta, pa su fudbaleri Radničkog proslavili svoju treću pobedu u nizu.

BUDUĆNOST – RADNIČKI 1923  0:1 (0:1)

DOBANOVCI
Stadion: FK Budućnosti
Gledalaca: 300
Sudija: Borko Mijailović (Jagodina)
Pomoćnici: Čedomir Andrejić (Kruševac), Milan Mitić (Leskovac)
Strelac: Ratković u 8. minutu
Žuti kartoni: Simić (Budućnost), Petrović, Maksimović (Radnički 1923)

BUDUĆNOST: Knežević, Stojković, Simić, Maksimović, Jagodić, Vidić, Oreščanin (od 77. Peralović), Vladisavljević (od 46. Kukolj), Jeličić (od 46. Emeke), Dobrijević, Milošev.

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Aleksijević, Vujasin, Markišić (od 88. Maksimović), T. Todorović (od 69. Lalić), Lukić (od 78. Arsenijević), Ratković.

Sa 36 osvojenih bodova Radnički 1923 i dalje zauzima šestu poziciju na tabeli tik iza Sinđelića, koji ima bod više. Upravo će se ove dve ekipe sastati u narednom kolu, u utakmici koja se igra na „Čika Dači“ u nedelju, 9. decembra od 13 časova.