Trinaesta „recka“ rukometaša Radničkog 1964

Rukometaši Radničkog 1964 izvojevali su još jednu pobedu u Prvoj ligi Zapad. Kragujevački rukometaši slavili su sinoć na gostovanju ekipi Lokomotive iz Lapova rezultatom 26:23 (9:13), u derbi utakmici 15. kola. Susret je odigran u svilajnačkoj hali sportova, u kojoj rukometaši Lokomotive dočekuju svoje protivnike.

Put do trinaeste prvenstvene pobede za izabranike trenera Dragana Študera bio je izuzetno trnovit. Iako sa skromnim fondom igrača, ekipa iz Lapova je poprilično namučila lidera srpskoligaškog zapada, naročito u prvih trideset minuta susreta.

Rukometaši Lokomotive su tokom prvog poluvremena imali konstantno vođstvo, koje je osciliralo od dva do četiri gola prednosti.

Kragujevčani su tek polovinom drugog dela igre uspeli da dođu do egala, a potom, u poslednjih desetak minuta susreta, i do rezultatskog preokreta. U 54. minutu rukometaši Radničkog 1964 došli su do prednosti od dva gola (24:22), koju su uspešno sačuvali do kraja utakmice.

Najefikasniji u ovoj pobedi kragujevačkog tima bio je Branislav Radenović sa osam postignutih golova, a gol manje postigao je Nebojša Stošić. U ekipi Lokomotive  prednjačio je Dragan Jovanović sa sedam pogodaka, a po pet su postigli Aleksandar Stevanović i Ivan Zlatković.

Trener Radničkog Dragan Študer ističe da je ovo bila izuzetno teška utamica za njegov tim, koji igra pod konstantnim rezultatskim pritiskom.

– Očekivano teška utakmica sa nezgodnom Lokomotivom, trećom na tabeli. Počeli smo loše, ali kako je utakmica odmicala tako smo igrali sve bolje i bolje, i na kraju zasluženo pobedili. Moramo se trgnuti i shvatiti da je svaki naredni meč kvalifikacioni za Super ligu. Treba se izboriti sa pritiskom da nema prostora za grešku do kraja prvenstva i da samo svi zajedno možemo ostvariti zacrtani cilj. – rekao je Študer.

LOKOMOTIVA (LAPOVO) – RADNIČKI 1964  23:26 (13:9)

SVILAJNAC
Hala: SC „Svilajnac“
Gledalaca: 200.
Sudije: Bojan Tepavčević, Goran Tepavčević (obojica iz Čačka).
Sedmerci: Lokomotiva 8 (4), Radnički 1964 6 (5).
Isključenja: Lokomotiva 12, Radnički 1964 12 minuta.

LOKOMOTIVA: Drašković, Vukmirović, Ristić, Stevanović 5, Janković 1, Pantić 2, Zlatković 5, Jovanović 7, Barjaktarević, Stojanović 2, Stojković 1, Dilić. Trener: Igor Matić.

RADNIČKI 1964: Bogićević, Blagojević, Milosavljević 1, Đukić, Stošić 7, Veselinović, Ristić, Dobrosavljević 3, Radivojević 1, Ilić, Stevanović, Radenović 8, Stanojev 2, Poskurica 4, Jovanović, Barjaktarević. Trener: Dragan Študer.

Radnički 1964 je ovom pobedom zadržao bod prednosti u odnosu na ekipu Župe 54, koja je juče savladala ekipu Arilja sa 31:19.

U sledećem kolu kragujevački rukometaši ugostiće u „Jezeru“ ekipu Napretka iz Kruševca.

NOVA POBEDA DRUGOG TIMA RADNIČKOG 1964

Ovaj vikend bio je uspešan i za drugu ekipu Radničkog 1964, koja se takmiči u Drugoj ligi Srbije – grupa Kopaonik. U utakmici 11. kola savladan je Omladinac u Gornjem Milanovcu sa 30:29.

Sledećeg vikenda u Kragujevac stiže druga ekipa Šamota 65.